Turysci.pl
Polacy wśród poszkodowanych pożaru

Twitter.com/ Emergenza24

Polacy uciekli z płonącego hotelu na Zanzibarze, opowiedzieli nam wszystko. "Uciekliśmy z 9-letnim synem"

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Polacy znaleźli się w gronie poszkodowanych w wyniku pożaru, do którego doszło na Zanzibarze. Zapaliły się popularne hotele, w których przebywali turyści z naszego kraju. Uczestnik sytuacji opowiedział nam o akcji ratowniczej.

Polacy, którzy pojechali na wakacje na Zanzibar, byli uczestnikami nieprzyjemnego zdarzenia. W hotelach na afrykańskiej wyspie wybuchł pożar. Sytuacja na miejscu była dramatyczna. Brakowało pomocy.

Dramat Polaków na Zanzibarze

Pożar wybuchł w hotelu Ocean Paradise, prawdopodobnie z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. Budynek został pochłonięty przez ogień, który następnie przeniósł się na sąsiedni hotel TUI Blue Bahari.

O sytuacji na miejscu opowiedział nam Krzysztof Sinkiewicz, który był jednym z Polaków przebywających na miejscu. Razem z rodziną przebywał w obydwu spalonych hotelach. Jak zdradził, brakowało pomocy.

- Największym problemem był brak akcji ratowniczej. Przyjechał jeden wóz strażacki na siedemnaście zapalonych budynków - zdradził w rozmowie z portalem Turyści.pl Krzysztof Sinkiewicz. 

- Uciekliśmy z 9-letnim synem w samych majtkach na ulicę, gdzie pomocy udzielili nam Masajowie. Było to dzień przed wylotem do Polski - dodał w rozmowie z nami. Na brak pomocy zwrócili uwagi także inni uczestnicy pożaru. Zdjęcie obiektu po pożarze można zobaczyć na Twitterze na profilach Bernd44072789 i Emergenza24.

„Dzieci krzyczały z przerażenia"

Swoją wersję zdarzeń opowiedział także pan Rafał, który udzielił odpowiedzi portalowi Onet.pl. - To była straszna noc dla naszej rodziny. Obudzili nas walący w drzwi sąsiedzi. Gdyby nie oni, spalilibyśmy się - mówił. 

- Nasze dzieci krzyczały z przerażenia. Żadnej zorganizowanej akcji ratunkowej, każdy uciekał w innym kierunku. Butle z gazem strzelały, jak działa wielkiego kalibru. Temperatura panująca tam paliła w twarz - uzupełnił. 

Jak podaje wcześniej wspomniany portal, w obiekcie TUI Blue Bahari przebywało 80 Polaków. Wszyscy uciekali z hotelu w stronę bramy wjazdowej lub w stronę hotelowej plaży. Niektórzy zdążyli zabrać, choć część bagażu. 

Pomoc, która została udzielona poszkodowanych, została zorganizowana przez prywatne osoby. Była to między polska dziennikarka Katarzyna Werner, która od kilku lat mieszka na tanzańskiej wyspie i prowadzi tam hotel. Zleciła przywiezienie turystów do jej obiektu. 

Zanzibar jest rajską wyspą na wschodnim wybrzeżu Afryki, należy do Tanzanii. Otaczają ją zjawiskowe wody ciepłego Oceanu Indyjskiego. Widoki z niemal białych plaż zapierają dech w piersiach dzięki lazurowej wodzie, w której cudownie odbijają się promienie słoneczne. W ostatnim czasie stał się popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków. Więcej o tym miejscu przeczytasz tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Pożar na Zanzibarze, fot. Twitter.com/ Bernd44072789

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >