polacy nie polecą na cyprturysci.pl

Są ograniczenia dla Polaków ws. przemieszczania. Zagraniczny rząd podjął decyzję

Polacy nie będą mogli przekroczyć granicy kolejnego państwa. Władze podjęły decyzję, sytuacja wygląda bardzo źle. Polska ze względu na nagły wzrost zakażeń koronawirusem został objęty dodatkowymi restrykcjami, które uniemożliwią podróże.

Polacy odczują kolejne ograniczenia spowodowane trwającą pandemią koronawirusa. Utrudnienia dotyczą także podróży: wiele państw wpuszcza turystów warunkowo, nakładając obowiązkowo kwarantannę lub negatywny wynik testu. Inne całkowicie zamykają swoje granice.

Polacy nie polecą na Cypr

Polska od poniedziałku 9 listopada 2020 r. przeniesiona zostaje do tzw. kategorii C - taką decyzję podjęły władze Republiki Cypryjskiej. Oznacza to przede wszystkim, że Polacy nie będą mieli możliwości wlecieć na Cypr.

Chociaż loty komercyjne z państw grupy C mogą się odbywać, na pokładach będą mogli znaleźć się tylko niektórzy pasażerowie. Oznacza to w praktyce, że Polacy nie będą mieli możliwości przylotów na Cypr w celach turystycznych.

Wyjątek dotyczy obywateli Republiki Cypryjskiej i członków ich rodzin, osób mieszkających na stałe w Republice Cypryjskiej, członków korpusu dyplomatycznego oraz osób, które uzyskały indywidualną zgodę władz cypryjskich w oparciu o odrębną procedurę.

Ponadto, osoby uprawnione po przylocie będą zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu molekularnego RT-PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Podróżni mogą również poddać się (na własny koszt) obowiązkowemu testowi na lotnisku, a następnie odbyć 14-dniową samoizolację.

48 godzin przed zakończeniem kwarantanny konieczne jest powtórzenie testu RT-PCR i przesłanie wyniku mailem na adres monada@mphs.moh.gov.cy. Badanie w tym przypadku również wykonywane jest na koszt podróżnego.

Ponadto, jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podróżni mają obowiązek wypełnić on-line ankietę (Cyprus Flight Pass) uprawniającej do wjazdu na Cypr. Za niedopełnienie tego obowiązku może być nałożony mandat w wysokości 300 EUR.

Na Cyprze obowiązuje również nakaz noszenia maseczek ochronnych zarówno w publicznych przestrzeniach otwartych jak i w przestrzeniach zamkniętych, w których przebywa więcej niż 1 osoba. Obowiązuje również zakaz przemieszczania się w godzinach 23-5.

Liczący około 1,1 miliona mieszkańców Cypr w ciągu ostatniej doby odnotował 314 nowy przypadki zakażenia koronawirusem, co stanowi rekord w tym państwie. Łączna liczba zachorowań na Covid-19 zwiększyła się tym samym do 5871 osób.

Cypryjskie władze podają, że z powodu Covid-19 śmierć poniosło 35 osób. Odnotowano jednak 1882 przypadki ozdrowienia. Sytuacja związana z koronawirusem jest jednak bardzo dynamiczna i należy regularnie śledzić komunikaty.

Żródło: Tanie-Loty.com.pl

Następny artykuł