Turysci.pl
polacy nie polecą na cypr

turysci.pl

Są ograniczenia dla Polaków ws. przemieszczania. Zagraniczny rząd podjął decyzję

8 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy nie będą mogli przekroczyć granicy kolejnego państwa. Władze podjęły decyzję, sytuacja wygląda bardzo źle. Polska ze względu na nagły wzrost zakażeń koronawirusem został objęty dodatkowymi restrykcjami, które uniemożliwią podróże.

Polacy odczują kolejne ograniczenia spowodowane trwającą pandemią koronawirusa. Utrudnienia dotyczą także podróży: wiele państw wpuszcza turystów warunkowo, nakładając obowiązkowo kwarantannę lub negatywny wynik testu. Inne całkowicie zamykają swoje granice.

Polacy nie polecą na Cypr

Polska od poniedziałku 9 listopada 2020 r. przeniesiona zostaje do tzw. kategorii C - taką decyzję podjęły władze Republiki Cypryjskiej. Oznacza to przede wszystkim, że Polacy nie będą mieli możliwości wlecieć na Cypr.

Chociaż loty komercyjne z państw grupy C mogą się odbywać, na pokładach będą mogli znaleźć się tylko niektórzy pasażerowie. Oznacza to w praktyce, że Polacy nie będą mieli możliwości przylotów na Cypr w celach turystycznych.

Wyjątek dotyczy obywateli Republiki Cypryjskiej i członków ich rodzin, osób mieszkających na stałe w Republice Cypryjskiej, członków korpusu dyplomatycznego oraz osób, które uzyskały indywidualną zgodę władz cypryjskich w oparciu o odrębną procedurę.

Ponadto, osoby uprawnione po przylocie będą zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu molekularnego RT-PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Podróżni mogą również poddać się (na własny koszt) obowiązkowemu testowi na lotnisku, a następnie odbyć 14-dniową samoizolację.

48 godzin przed zakończeniem kwarantanny konieczne jest powtórzenie testu RT-PCR i przesłanie wyniku mailem na adres monada@mphs.moh.gov.cy. Badanie w tym przypadku również wykonywane jest na koszt podróżnego.

Ponadto, jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podróżni mają obowiązek wypełnić on-line ankietę (Cyprus Flight Pass) uprawniającej do wjazdu na Cypr. Za niedopełnienie tego obowiązku może być nałożony mandat w wysokości 300 EUR.

Na Cyprze obowiązuje również nakaz noszenia maseczek ochronnych zarówno w publicznych przestrzeniach otwartych jak i w przestrzeniach zamkniętych, w których przebywa więcej niż 1 osoba. Obowiązuje również zakaz przemieszczania się w godzinach 23-5.

Liczący około 1,1 miliona mieszkańców Cypr w ciągu ostatniej doby odnotował 314 nowy przypadki zakażenia koronawirusem, co stanowi rekord w tym państwie. Łączna liczba zachorowań na Covid-19 zwiększyła się tym samym do 5871 osób.

Cypryjskie władze podają, że z powodu Covid-19 śmierć poniosło 35 osób. Odnotowano jednak 1882 przypadki ozdrowienia. Sytuacja związana z koronawirusem jest jednak bardzo dynamiczna i należy regularnie śledzić komunikaty.

Żródło: Tanie-Loty.com.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >