Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Pokojówka w hotelu ujawnia ohydny sekret. Tego lepiej nie robić
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 23.04.2024 10:54

Pokojówka w hotelu ujawnia ohydny sekret. Tego lepiej nie robić

hotel
fot. Tiktok/Canva

Wiele osób jadąc do hotelu na wakacje nie zwraca uwagi na takie rzeczy. Wchodząc do pokoju widzimy czyste pomieszczenie i nie skupiamy się na innych detalach. To błąd, ponieważ niektóre z nich, są niezwykle zanieczyszczone. Ohydne sekrety hotelowych pokoi zdradza pani Marlena, była pracowniczka hotelu.

“Pracowałam w hotelu i doskonale wiem, że pierze się wszystko oprócz…"
 

Jak sprawdzić czystość w hotelu?

Dbając o czystość, większość hoteli zwykle skupia się jedynie na tym, co można dostrzec na pierwszy rzut okiem. Serwis sprzątający często ogranicza się do minimum. W tym czasie priorytetem jest wymiana pościeli, posprzątanie łazienki oraz odkurzenie pokoju, jednak co z pozostałymi rzeczami?

Jak podaje portal genialne.pl, według statystyk, aż 81% przedmiotów w pokojach hotelowych może zawierać niebezpieczne bakterie kałowe, które są niewidoczne gołym okiem. Miejsca szczególnie narażone na zanieczyszczenia to klamki, włączniki świateł, telefony oraz pilota do urządzeń elektronicznych. Łazienki są prawdziwym źródłem zarazków, zwłaszcza obszary wokół toalet, umywalek i uchwytów na papier toaletowy. Obecność zacieków na lustrach, armaturze i w kabinie prysznicowej może świadczyć o niedostatecznej czystości wybranego hotelu.
 

Uważaj na te przedmioty w hotelu

Warto unikać korzystania z dostępnego w hotelu czajnika, szklanek lub kubków do przygotowywania kawy lub herbaty. Zazwyczaj nie są one odpowiednio dezynfekowane, a jedynie przecierane wilgotną szmatką, która wcześniej mogła być używana do sprzątania blatów lub innych, mniej higienicznych miejsc. Najlepiej samemu umyć naczynia przed skorzystaniem z nich.

W przypadku łóżek, wiele osób błędnie uważa, że pościel czy prześcieradło stanowią główny problem, jednakże według rady @marlenajonasz na TikToku, prawdziwym siedliskiem bakterii są narzuty. “Pracowałam w hotelu i doskonale wiem, że pierze się wszystko oprócz narzut”
 

Nie zostawiaj tego przedmiotu w hotelu

Niektóre hotele pozostawiają wiele do życzenia pod względem czystości. Jednak takiej sytuacji jaką przeżył Lavell Jackson, raczej nikt by nie chciał doświadczyć. Pod koniec marca tego roku wybrał się na konferencję do Las Vegas i zakwaterował się w renomowanym i luksusowym kompleksie Mandalay Bay, usytuowanym przy słynnym Las Vegas Strip. Gdy poszedł umyć zęby, szybko zauważył, że coś jest nie w porządku.

“Nie sądziłem, że to mogło być prawdą, ale najwyraźniej tak właśnie było” - przyznał w nagraniu mężczyzna. Okazało się, że jego szczoteczka do zębów została użyta do… sprzątania. 
 

Źródło: TikTok