Pogoda w Polsce zmieni sięPixabay.com/Joshua Woroniecki (zdjęcie ilustracyjne)

Ciemne chmury nad Polską. Pogoda nie będzie zachęcała do wycieczek

Pogoda nie będzie sprzyjała turystom w najbliższym czasie. Nad Polską pojawią się ciemne chmury, deszcz, wiatr i chłód. W nadchodzących dniach lepiej wyposażyć się w ciepłe ubranie i parasole lub zrezygnować z wycieczek plenerowych.

Pogoda w najbliższych dniach ulegnie pogorszeniu. Po ciepłym weekendzie czeka nas załamanie pogody. Pojawią się zachmurzenia, opady deszczu i porywisty wiatr oraz spadek temperatury. To zła wiadomość dla turystów, którzy muszą przygotować się na utrudnienia.

Martyna Wojciechowska w programie na żywo powiedziała wszystko. Historia dziewczyny z krańca świata wyciska łzyMartyna Wojciechowska w programie na żywo powiedziała wszystko. Historia dziewczyny z krańca świata wyciska łzyCzytaj dalej

Pogoda ulegnie pogorszeniu. Prognoza na najbliższe dni

Już w poniedziałek będzie można zauważyć pogorszenie pogody. W większości regionów Polski niebo będzie zachmurzone. Będzie można jednak zauważyć przejaśnienia. W województwach znajdujących się na zachodzie, północy oraz w centrum pojawi się deszcz, którego opady potrwają nawet kilka godzin. Jego natężenie będzie jednak słabe.

Marcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówMarcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówCzytaj dalej

Odczuwalna temperatura powietrza będzie niższa niż ta, którą pokażą termometry. Będzie to wynikało z dużego zachmurzenia, opadów i porywistego wiatru, który przyjdzie z kierunku południowo-zachodniego. Polacy będą odczuwali około 9-10 stopni. Cieplej będzie w zachodniej części kraju. Tam odczuć będzie można do 12 stopni Celsjusza.

Choć ciśnienie już spada, nadal jest podwyższone. W południe barometry pokażą od 1011 hPa na północnym zachodzie do 1018 hPa na wschodzie kraju. Warunki biometeorologiczne w większości regionów Polski wciąż będą niekorzystne dla naszego samopoczucia.

Zachmurzenie pojawi się przede wszystkim we wtorek, jednak można liczyć na odrobinę słońca w niektórych miejscach. Na zachodzie oraz na północy Polski będzie padał deszcz. Temperatura powietrza utrzyma się w okolicach 8-12 stopni Celsjusza.

Kiedy przyjdzie zima?

Wielu turystów zastanawia się, kiedy w Polsce pojawią się pierwsze oznaki ostatniej pory roku. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze oznaki zimy będzie można zobaczyć już w tym miesiącu. Może spaść śnieg oraz pojawić się całodobowy mróz. Niektórzy ucieszą się z tego powodu, inni będą zawiedzeni.

Zimowy klimat jest z pewnością dobrą informacją dla wszystkich właścicieli górskich hoteli. Śnieg oznacza przygotowanie stoków narciarskich, a tym samym przyjazd pierwszych turystów. Co roku w polskich górach, kiedy pojawia się pokrywa śnieżna, zjawiają się tłumy fanów narciarstwa.

Warto zauważyć, że w górach pojawił się już pierwszy śnieg. Spadł on niespodziewanie w tym miesiącu. Opady zostały nagranie przez jedną z osób, która przebywała w popularnym mieście turystycznym.

Miastem, w którym spadł pierwszy śnieg, jest Zakopane. Wielu turystów ucieszyło się ze śniegu, ponieważ dla wielu osób to urok tego miejsca. Dodatkowo nadejście zimy oznacza rozpoczęcie sezonu narciarskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

W tym roku Zakopane szczególnie przygotowuje się na przyjazd turystów, którzy już rezerwują miejsca na święta i ferie zimowe. Na przyjezdnych będą czekały specjalne restrykcje, które zapewnią bezpieczeństwo w aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Już od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiJuż od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Polsat News

Następny artykuł