Pogoda w Polsce zmieni sięPixabay.com/Joshua Woroniecki (zdjęcie ilustracyjne)

Ciemne chmury nad Polską. Pogoda nie będzie zachęcała do wycieczek

Pogoda nie będzie sprzyjała turystom w najbliższym czasie. Nad Polską pojawią się ciemne chmury, deszcz, wiatr i chłód. W nadchodzących dniach lepiej wyposażyć się w ciepłe ubranie i parasole lub zrezygnować z wycieczek plenerowych.

Pogoda w najbliższych dniach ulegnie pogorszeniu. Po ciepłym weekendzie czeka nas załamanie pogody. Pojawią się zachmurzenia, opady deszczu i porywisty wiatr oraz spadek temperatury. To zła wiadomość dla turystów, którzy muszą przygotować się na utrudnienia.

Pogoda ulegnie pogorszeniu. Prognoza na najbliższe dni

Już w poniedziałek będzie można zauważyć pogorszenie pogody. W większości regionów Polski niebo będzie zachmurzone. Będzie można jednak zauważyć przejaśnienia. W województwach znajdujących się na zachodzie, północy oraz w centrum pojawi się deszcz, którego opady potrwają nawet kilka godzin. Jego natężenie będzie jednak słabe.

Odczuwalna temperatura powietrza będzie niższa niż ta, którą pokażą termometry. Będzie to wynikało z dużego zachmurzenia, opadów i porywistego wiatru, który przyjdzie z kierunku południowo-zachodniego. Polacy będą odczuwali około 9-10 stopni. Cieplej będzie w zachodniej części kraju. Tam odczuć będzie można do 12 stopni Celsjusza.

Choć ciśnienie już spada, nadal jest podwyższone. W południe barometry pokażą od 1011 hPa na północnym zachodzie do 1018 hPa na wschodzie kraju. Warunki biometeorologiczne w większości regionów Polski wciąż będą niekorzystne dla naszego samopoczucia.

Zachmurzenie pojawi się przede wszystkim we wtorek, jednak można liczyć na odrobinę słońca w niektórych miejscach. Na zachodzie oraz na północy Polski będzie padał deszcz. Temperatura powietrza utrzyma się w okolicach 8-12 stopni Celsjusza.

Kiedy przyjdzie zima?

Wielu turystów zastanawia się, kiedy w Polsce pojawią się pierwsze oznaki ostatniej pory roku. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze oznaki zimy będzie można zobaczyć już w tym miesiącu. Może spaść śnieg oraz pojawić się całodobowy mróz. Niektórzy ucieszą się z tego powodu, inni będą zawiedzeni.

Zimowy klimat jest z pewnością dobrą informacją dla wszystkich właścicieli górskich hoteli. Śnieg oznacza przygotowanie stoków narciarskich, a tym samym przyjazd pierwszych turystów. Co roku w polskich górach, kiedy pojawia się pokrywa śnieżna, zjawiają się tłumy fanów narciarstwa.

Warto zauważyć, że w górach pojawił się już pierwszy śnieg. Spadł on niespodziewanie w tym miesiącu. Opady zostały nagranie przez jedną z osób, która przebywała w popularnym mieście turystycznym.

Miastem, w którym spadł pierwszy śnieg, jest Zakopane. Wielu turystów ucieszyło się ze śniegu, ponieważ dla wielu osób to urok tego miejsca. Dodatkowo nadejście zimy oznacza rozpoczęcie sezonu narciarskiego.

W tym roku Zakopane szczególnie przygotowuje się na przyjazd turystów, którzy już rezerwują miejsca na święta i ferie zimowe. Na przyjezdnych będą czekały specjalne restrykcje, które zapewnią bezpieczeństwo w aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Źródło: Polsat News

Następny artykuł