pogoda zimnofot. pixabay.com/ Free-Photos

W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania

Pogoda w najbliższym czasie nie będzie rozpieszczać. Niestety, aura nie będzie zachęcać do wychodzenia z domu. Za oknami będzie robić się coraz szarzej, a niskie temperatury raczej niewiele osób przekonują do podróży.

Pogoda w najbliższy weekend nie zachęci nas do długich spacerów. Listopad trwa w najlepsze, więc za oknem będzie robić się coraz zimniej. Tydzień pożegna nas typowo jesienną aurą.

Pogoda w weekend nie będzie rozpieszczać

Najbliższe dni będą pochmurne, miejscami spadnie deszcz, a temperatury będą oscylować w granicach 9-10 stopni Celsjusza. Zapowiada się chłodny weekend, spędzony w domu. Warto w tym czasie powspominać swoje stare podróże.

Zachodnią oraz centralną część Europy kształtuje obecnie niż z rejonu Islandii, nad resztą kontynentu dominuje będzie rozległy wyż znad Rosji - poinformował w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polska znajduje się dokładnie pomiędzy wspomnianym powyżej niżem i wyżem, w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim. Spowoduje to bardzo nieprzyjemną aurę w całym kraju.

- Niestety, dziś po raz kolejny w Polsce dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Obojętny wpływ pogody na organizm człowieka zaznaczy się tylko przejściowo w ciągu dnia na południowym zachodzie - czytamy na Twitterze IMGW.

Czwartek upłynął w Polsce pod znakiem chmur, słonecznie jedynie w górach powyżej 1100-1400 m n.p.m. Nie zapowiadane są jednak opady deszczu. Temperatura wyniesie średnio 6-7 stopni. Nieco cieplej tylko w rejonie Szczecina - termometry pokażą 9 kresek powyżej zera.

Minimalne ocieplenie termometry pokażą w piątek, gdy temperatura powietrza wzrośnie i będzie oscylować w granicach 8-9 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą 11 stopni C., z kolei na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Suwalszczyźnie tylko 6 stopni C. Ponadto, w tych regionach zapowiadane są także przelotne opady deszczu.

W sobotę pochmurnie będzie zwłaszcza na Podlasiu i Śląsku, gdzie niebo całkowicie pokryją gęste chmury. W pozostałej części kraju można spodziewać się przejaśnień. Termometry wskażą średnio od 9 do 12 stopni Celsjusza.

Niedziela przyniesie jeszcze więcej chmur. Jedynie na Dolnym Śląsku, w Zachodniopomorskim oraz na południowym wschodzie możemy spodziewać się niewielkich przejaśnień. Temperatura powietrza wzrośnie do średnio 11- 13 kresek powyżej zera.

Tegoroczny październik był rekordowy pod względem ciepła. Temperatura powietrza była aż o 1,8°C wyższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca - czytamy na oficjalnym Twitterze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: Interia

Następny artykuł