pogoda zimnofot. pixabay.com/ Free-Photos

W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania

Pogoda w najbliższym czasie nie będzie rozpieszczać. Niestety, aura nie będzie zachęcać do wychodzenia z domu. Za oknami będzie robić się coraz szarzej, a niskie temperatury raczej niewiele osób przekonują do podróży.

Pogoda w najbliższy weekend nie zachęci nas do długich spacerów. Listopad trwa w najlepsze, więc za oknem będzie robić się coraz zimniej. Tydzień pożegna nas typowo jesienną aurą.

Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyOgłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyCzytaj dalej

Pogoda w weekend nie będzie rozpieszczać

Najbliższe dni będą pochmurne, miejscami spadnie deszcz, a temperatury będą oscylować w granicach 9-10 stopni Celsjusza. Zapowiada się chłodny weekend, spędzony w domu. Warto w tym czasie powspominać swoje stare podróże.

Z ostatniej chwili: Samolot był już w powietrzu, nagle doszło do porażającej awarii. Za polskimi granicami wszyscy wstrzymali oddechZ ostatniej chwili: Samolot był już w powietrzu, nagle doszło do porażającej awarii. Za polskimi granicami wszyscy wstrzymali oddechCzytaj dalej

Zachodnią oraz centralną część Europy kształtuje obecnie niż z rejonu Islandii, nad resztą kontynentu dominuje będzie rozległy wyż znad Rosji - poinformował w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polska znajduje się dokładnie pomiędzy wspomnianym powyżej niżem i wyżem, w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim. Spowoduje to bardzo nieprzyjemną aurę w całym kraju.

- Niestety, dziś po raz kolejny w Polsce dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Obojętny wpływ pogody na organizm człowieka zaznaczy się tylko przejściowo w ciągu dnia na południowym zachodzie - czytamy na Twitterze IMGW.

Czwartek upłynął w Polsce pod znakiem chmur, słonecznie jedynie w górach powyżej 1100-1400 m n.p.m. Nie zapowiadane są jednak opady deszczu. Temperatura wyniesie średnio 6-7 stopni. Nieco cieplej tylko w rejonie Szczecina - termometry pokażą 9 kresek powyżej zera.

Minimalne ocieplenie termometry pokażą w piątek, gdy temperatura powietrza wzrośnie i będzie oscylować w granicach 8-9 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą 11 stopni C., z kolei na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Suwalszczyźnie tylko 6 stopni C. Ponadto, w tych regionach zapowiadane są także przelotne opady deszczu.

W sobotę pochmurnie będzie zwłaszcza na Podlasiu i Śląsku, gdzie niebo całkowicie pokryją gęste chmury. W pozostałej części kraju można spodziewać się przejaśnień. Termometry wskażą średnio od 9 do 12 stopni Celsjusza.

Niedziela przyniesie jeszcze więcej chmur. Jedynie na Dolnym Śląsku, w Zachodniopomorskim oraz na południowym wschodzie możemy spodziewać się niewielkich przejaśnień. Temperatura powietrza wzrośnie do średnio 11- 13 kresek powyżej zera.

Dzisiaj grzeje: 1. Onet informuje: Już od 23 listopada nowe zasady dla Polaków. Ważna wiadomość przed planowaniem urlopu
2. Nieoficjalnie: premier jeszcze dziś ma ogłosić decyzję w sprawie lockdownu. Polki i Polacy wstrzymali oddechy, decyzja wpłynie na życie wszystkich rodzin i nie tylko
3. A jednak. Zdecydowali się przedłużyć obostrzenia. Będą utrudnienia. Zagraniczne wieści dla wyjeżdzających

Tegoroczny październik był rekordowy pod względem ciepła. Temperatura powietrza była aż o 1,8°C wyższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca - czytamy na oficjalnym Twitterze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rząd wprowadza godzinę policyjną. Media potwierdziły wiadomość z zagranicy. Osoby wyjeżdżające na urlop powinny wiedziećRząd wprowadza godzinę policyjną. Media potwierdziły wiadomość z zagranicy. Osoby wyjeżdżające na urlop powinny wiedziećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. Magda Gessler usycha z tęsknoty. Wyjawiła swoje wielkie pragnienie podczas pandemii, chce wrócić do raju na ziemi
  4. Żona Rutkowskiego rozgrzała internautów wakacyjnym zdjęciem. Nie do wiary, jak wyglądała 15 lat wcześniej
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Interia

Następny artykuł