Turysci.pl
podróż Laponia

Fot. Pixabay.com/Sqv7n

Miejsce, gdzie święta trwają cały rok. Mikołaj odpisuje na listy, a Rudolf czeka, aż go pogłaskasz

11 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Podróż w okresie świątecznym może być naprawdę magiczna. Istnieje miejsce, w którym Święty Mikołaj odpisuje na listy, Rudolf odpoczywa za domem, a magię świąt czuć cały rok.

Podróż można uznać za magiczną z wielu powodów. Czasem decydują o tym niesamowite, zpaierające dech w piersiach krajobrazy. Innym razem zakochujemy się w atrakcjach przygotowanych dla turystów czy monumentalnych zabytkach. Wyjazd do Laponii to jednak zupełnie inny poziom magii, którą można poczuć tylko w jednym miejscu na całej planecie. 

Jeśli myślałeś, że Święty Mikołaj nie istnieje, koniecznie musisz się tam wybrać. Domek tej postaci z dziecięcych marzeń jest otwarty przez cały rok i tylko czeka na okazję, by przenieść Cię w sferę baśni i prawdziwej magii. Wszystko dopracowane jest w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu podbija serca ludzi z całego świata. 

Święty Mikołaj mieszka w Laponii i czeka na turystów

Dokładnie 8 kilometrów na północ od miejscowości Rovaniemi w Finlandii znajduje się mała wioska. W niczym nie przypomina żadnego, innego miejsca na świecie. Tähtikuja 1, Rovaniemi 96930 Arctic Circle to adres wyjątkowy, bo znaleźć pod nim można samego Świętego Mikołaja. Przez cały rok przychodzą do niego listy od dzieci z całego świata, a tamtejsza poczta bezustannie pracuje na pełnych obrotach. 

Przybywając na miejsce, spotykamy się z ogromnym zegarem, który pokazuje, co aktualnie robi nasz Święty Mikołaj. Przy odrobinie szczęścia skończył on już swoją drzemkę i może zapytać nas osobiście, co byśmy chcieli dostać na święta. Choć brzmi to niczym atrakcja skierowana dla dzieci, w kolejce nie brak również dorosłych turystów, którzy chcą poczuć niepowtarzalną magię świąt i tego miejsca. Co ciekawe, samo spotkanie z brodaczem jest bezpłatne, ale licencję na robienie mu zdjęć mają jedynie elfy, które chętnie pobierają opłaty od odwiedzających. 

Podróż do sfery marzeń i baśni 

Nocleg w tej wiosce jest atrakcją samą w sobie, jednak za dodatkową opłatą można swoim pociechom sprawić niewyobrażalną frajdę. Gdy sypniemy groszem, Święty MIkołaj we własnej osobie wyjdzie ze swojego domku, odwiedzi nas i osobiście wręczy świąteczne prezenty. W takiej sytuacji bez wątpienia nie zabraknie słynnego na cały świat "ho ho ho!" czy uśmiechu od ucha do ucha na twarzach maluchów. 

Zabraknąć w tym wszystkim nie może oczywiście również reniferów, które zgodnie z legendą ciągną wyładowane prezentami, sanie Mikołaja. Turyści mają okazję pogłaskać słynnego Rudolfa, a nawet wybrać się na przejażdżkę saniami. Gdy wszystkie zabawy ze Świętym Mikołajem będą już za nami, skupić się można na zabawach w śniegu, jeździe na łyżwach czy chłonięciu niesamowitego klimatu przy aromatycznych napojach w niezwykłym, lodowym barze. 

Fot. Wikipedia.org/Ulla

Źródło: SE.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >