Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Podróż do Australii to nie tylko eukaliptusy i misie koala. Zobacz przerażające zdjęcia
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 28.07.2019 16:44

Podróż do Australii to nie tylko eukaliptusy i misie koala. Zobacz przerażające zdjęcia

joemonster.com

Podróż do Australii to nie tylko piękne widoki, nietypowa roślinność i urocze jak na filmach zwierzaki. Okazuje się, że wycieczka ta może być jedną z tych podróży, które będziecie wspominać… ze łzami w oczach. Koniecznie zobacz zdjęcia, które skutecznie ostudzą twój zapał przed wizytą w tym kraju!

Australia jest jednym z chętniej wybieranych przez Polaków kierunków na mapie świata. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z zagrożeń, które czyhają niemalże na każdym rogu. Australia przecież kojarzy nam się ze wspaniałymi plażami, zachwycającymi rafami koralowymi oraz misiami koala. To jednak nie do końca tak wygląda…

Podróż do Australii z pewnością zapamiętasz do końca życia

I niekoniecznie mowa tu o samych pozytywnych aspektach wycieczki. Przecież od zawsze wszyscy wpajają nam, że Australia słynie z eukaliptusów, przyjaznych kangurków i egzotycznej roślinności, której nigdzie indziej nie zobaczymy. W rzeczywistości to wszystko prezentuje się nieco inaczej! Na każdym kroku turyści napotkać mogą ogromne pająki, odrażające robactwo, latające lisy oraz ogromne węże.

Nie zapominajmy jednak, że podróże kształcą i uczą nas życia. To tez idealny sposób, aby oderwać się od rzeczywistości i chociaż na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Poznawanie obcej kultury i zwyczajów potrafi być naprawdę uzależniające!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż podróżowanie wyrabia w nas charakter i pozwala lepiej poznać samych siebie. Szczególnie wtedy, kiedy decydujemy się na podróż w pojedynkę. Ostrzegamy jednak, że samotna wycieczka w przypadku Australii nie jest najlepszym pomysłem… Zobacz 7 zdjęć, które zachęcą się do zmiany kierunku podróży. Ostrzegamy, niektóre z nich są naprawdę przerażające! Oto i one:

Podróż do Autralii

Podróż do Australii potrafi zostać skutecznie obrzydzona, kiedy na horyzoncie pojawi się Pteropus, który nie bez przyczyny nazywany jest latającym lisem. Dziwny widok, prawda?

Podróż do Australii

Jeszcze gorzej jest, kiedy dostrzeżesz go usidlonego przez ogromnego pytona. Ptaki te są ulubionym przysmakiem węży.

Podróż do Australii

Krocionogi, czyli niezwykle często pojawiający się w Australii pełzający problem. Mają wydłużone ciało pokryte twardym pancerzem. Zwykle natkniesz się na nie w ogromnych stadach!

Podroż do Australii

Ogromne dżdżownice… Ich jedyną zaletą jest fakt, że nie są jadowite, ale potrafią skutecznie zniechęcić do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Podróż do Australii

Turkucie wyglądają jak połączenie kreta z robakiem. Czy matka natura jeszcze czymś nas zaskoczy?

Podroż do Autralii

Czy wam też ta ryba przypomina kamień? Nic bardziej mylnego! Kiedy na nią nadepniecie, skutki mogą być naprawdę drastyczne…

Podróż do Autralii

Okazuje się, ze stanięcie bosą stopą na zwierzaki ze zdjęcia powyżej powoduje wydostanie się jadu z kolców, które pokrywają ich ciało. Wówczas noga zaczyna wyglądać tak, jak powyżej…

Podróż do Australii

Węże potrafią znajdować naprawdę zaskakujące schronienia…

Podróż do Autralii

Przeraźliwie długie węże pojawiające się na prywatnych posesjach to w Australii niezwykle części goście!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najpiękniejsze miejsca w Europie. 12 miejsc, które zmienią twoją perspektywę na świat!
  2. Gdzie jechać we wrześniu na wakacje? Poznaj niezwykłe miejsca na wymarzony urlop
  3. Co zobaczyć w Barcelonie? 6 najlepszych atrakcji
  4. Jak się ubrać do Peru? Praktyczne porady, które przydadzą się w kraju Inków
  5. Jak podróżować samemu? 10 porad bezpiecznego i taniego podróżowania w pojedynkę
  6. Tak chytrej panny młodej świat nie widział. Gdy poznacie kulisy ślubu, odbierze wam mowę
  7. Żona Wiśniewskiego zamierza wszystko ujawnić? To może mocno uderzyć w gwiazdora