Turysci.pl
pociągi oczekiwania turystów

Flickr Simon Pielow

Najbardziej luksusowe koleje świata. Czerwone dywany i jacuzzi to dopiero początek

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pociągi to wciąż często wybierana forma przemieszczania się przez turystów. Jednak prawdopodobnie każdy przynajmniej raz podczas takiej podróży spotkał się z różnymi niedogodnościami - ściskiem, brakiem klimatyzacji, nie wspominając

Pociągi tych kilku linii kolejowych mogą zszokować turystów. Po obejrzeniu zdjęć ktoś może pomyśleć, że są to po prostu kadry przedstawiające filmową scenografię. Jednak te atrakcje oferowane w ramach biletu kolejowego są realne i mogą was spotkać, jeśli tylko wybierzecie, któregoś z tych luksusowych przewoźników. W takich przedziałach można wręcz jeździć w nieskonczoność, ponieważ już sama podróż staje się częścią urlopu - nie tylko w teorii.

Te pociągi z linii kolejowych całego świata naprawdę imponują. W ich wagonach możemy znaleźć różnorodne bogactwo, które zaczyna się już na dworcach kolejowych, jak choćby czerwone dywany, które prowadzą do przedziałów. Szokować może również pomysł zamontowania jacuzzi w prywatnym przedziale, ale jak się okazuje, to także jest możliwe. Część linii kolejowych zapewnia też niesamowite atrakcje ze względu na położenie torów w malowniczym krajobrazie, dzięki czemu turyści mogą podziwiać za oknem piękne widoki.

Luksusowe pociągi 10 linii z całego świata

Pociągi tzw. szwajcarskiego Orient Expresu kursują od 1930 roku. Ekspres Lodowcowy jest jednym z najsłynniejszych górskich pociągów na całym świecie, który przejeżdża na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m. z miasta Zermatt do eleganckiego kurortu St. Moritz. Turyści zachwycają się głównie panoramicznymi oknami, dzięki którym mogą podziwiać Alpy. Prawdziwym luksusem jest podróż między Dehli a Bombajem ekskluzywnym pociągiem Maharajas Express, w którym podróżujący mogą poczuć się jak w 5-gwiazdkowym hotelu. Do każdego przedziału - w zasadzie kabiny mieszkalnej - wchodzi się po czerwonym dywanie. Jednak równie wysoki co standard, jest także cena, która zaczyna się od 3580 dolarów.

Wspaniałe pociągi są dostępne również w takich liniach kolejowych jak Nariz del Diablo w Ekwadorze. Tutaj główną atrakcją jest niebezpieczna i kręta trasa górska, którą można podziwiać z wnętrza wagonów. Widok pasm robi ogromne wrażenie. Pisząc o kolejach, nie można nie wspomnieć o Oritent Expresie, który od wielu lat pozostaje oznaką prestiżu i luksusu. Podróżowali nim zarówno wielcy aktorzy, jaki królowie. Większość turystów, którzy skorzystali z ich usług, oceniają podróż jako jedno z najlepszych doświadczeń w całym życiu. Natomiast wyprawa z przewoźnikiem Belgrad - Bar pozwala cieszyć się krajobrazem Bałkanów przy butelce rakiji.

Warto zwrócić uwagę także na pociagi afrykańskich kolei Rovos Rail. Dzięki temu przewoźnikowi można zwiedzić Czarny Ląd w bezpiecznej atmosferze organizowanych podczas postojów wycieczek. Miłośnicy Dalekiego Wschodu powinni skorzystać z usług Kolei Tybetańskiej, której większa część trasy przebiega na wysokości powyżej 4000 m n.p.m. Jej budowa wyniosła 4 miliardy dolarów. W najwyższym punkcie wzosi się na wysokość 5072 m n.p.m. Doskonale już znana w naszych stronach jest także Kolej Transsyberyjska. Podczas podróży rodzą się znajomości na całe życie. Nic dziwnego. W końcu tak wyprawa trwa 6 dni i pokonuje się podczas niej prawie 10 tys. kilometrów. Transandyjska Kolej Centralna w Peru jest natomiast dziełem Polaka. Chociaż jego projekt początkowo uważano za niewykonalny, inżynier udowodnił, że jest to możliwe. To także trasa kolejowa, która wznosi się na duże wysokości, przekraczające 4000 m n.p.m.

Zainteresowanie wzbudzić mogą jeszcze pociągi linii kolejowych The Ghan w Australii. Trasa prowadząca przez jeden z najbardziej suchych i niemal całkowicie bezludnych regionów świata i zapewnia niezapomnianą podróż, podczas której zawsze możemu ugasić pragnienie najlepszym winem, podawanym przez obsługę kelnerską. W dodatku w najdroższej opcji serwis dostępny jest 24 godziny, natomiast kabiny mieszkalne są dwa razy większe od standardowych.

Źródło: Onet

Tagi:

TurystykaPodróżeWycieczki

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >