Turysci.pl
pociąg pilny komunikat

Fot. flickr.com/photos/sieczu/16580177080/

Pilny komunikat PKP dla wszystkich pasażerów. Nie wszystkim się spodoba

10 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pociąg nadal pozostaje miejscem, w którym pasażerowie muszą przestrzegać reżimu sanitarnego. W wyniku zachowań części podróżnych PKP postanowiło wydać pilny komunikat, który nie wszystkim się spodoba. Statystyki jednak nie są pociesz

Pociąg pozostaje miejscem, w którym obowiązuje reżim sanitarny, o czym przypomniało PKP w swoim komunikacie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Onet.pl spółka odnotowała blisko 90 zdarzeń, które skończyły się interwencją policji. Incydenty dotyczyły niestosowania się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia związanymi z zasłanianiem ust i nosa podczas podróży.

W trosce o zdrowie podróżnych każdy pociąg jest dezynfekowany, jak zapewnia PKP. Podróżni natomiast powinni pamiętać, aby podczas podróży zasłaniać usta oraz nos. Przewoźnik zaleca także kupowanie biletów zdalnie – drogą internetową. Zwrócono uwagę, że w razie niestosowania się do reżimu sanitarnego personel może powiadomić funkcjonariuszy, którzy upoważnieni są do przeprowadzenia interwencji.

Każdy pociąg pozostaje objęty reżimem sanitarnym. PKP przypomina o zaleceniach w komunikacie

By przypomnieć podróżnym, że każdy pociąg nadal pozostaje objęty reżimem sanitarnym, PKP opublikowało ważny komunikat. Przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia podczas podróży może okazać się kluczowe w momencie, w którym wiele wskazuje na to, że zarówno Polska, jak i cała Europa mierzą się z drugą falą zarażeń koronawirusem. Przewoźnik podkreślił też możliwe konsekwencje niestosowania się do obowiązujących procedur.

– Od połowy czerwca PKP Intercity odnotowało blisko 90 zdarzeń wymagających interwencji policji do pasażerów nierespektujących obowiązku zasłaniania ust i nosa w trakcie podróży – treść komunikatu cytuje portal Onet.pl.

– Do tej pory nie odnotowano przypadku, w którym zakażenie koronawirusem byłoby następstwem podróży pociągami PKP Intercity – dodaje przewoźnik.

PKP dodało również, że dokładane są wszelkie starania, aby dezynfekować pociągi po zakończonych przejazdach. Obowiązek dokonywania rezerwacji miejsc ma natomiast uniemożliwiać pojawienie się sytuacji, w której liczba pasażerów przekracza 100 procent miejsc siedzących. Do obostrzeń stosuje się także personel PKP, używając maseczek oraz rękawiczek ochronnych.

Przypominamy, że dzisiaj tj. 10 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 5300 potwierdzonych przypadkach koronawirusa, co jest nowym rekordem na skalę kraju. Tego dnia w życie weszły też nowe obostrzenia ogłoszone wcześniej przez MZ. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowych przepisach dotyczących podróżowania.

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >