Turysci.pl > Polska > PKP zaszalały z promocją na bilety. Wielka wyprzedaż rusza lada dzień
Marta Lewkowicz-Popławska
Marta Lewkowicz-Popławska 25.09.2023 11:31

PKP zaszalały z promocją na bilety. Wielka wyprzedaż rusza lada dzień

PKP Intercity
fot. East News/Marek Bazak

Najpierw podwyższali ceny, teraz je obniżają. Od początku października zacznie się wielkie polowanie na tańsze bilety kolejowe. Promocję ogłosił wiceprezes spółki PKP Intercity. 

Jak zawsze przy promocjach jest jednak pewien haczyk. Pula tanich biletów będzie ograniczona. 

Milion biletów w promocji od PKP Intercity

“Od 1 października zaoferujemy milion biletów w superpromocyjnych cenach. Będą one zaczynały się od 19 zł, a na Pendolino od 49 zł” – zapowiedział w rozmowie z PAP Tomasz Gontarz, wiceprezes spółki PKP Intercity. Mniej zapłacimy na przykład za przejazd na popularnych trasach Warszawa–Karków czy Gdańsk–Warszawa. 

Promocyjne ceny uwzględnią także zniżki. Oznacza, że najwięcej zaoszczędzą np. studenci, emeryci czy renciści. 

Nie mieli pieniędzy, ale już mają

Zdaniem prezesa państwowego giganta budżet PKP Intercity jest tak dobry, że spółka może sobie pozwolić sobie na specjalne akcje promocyjne. Przypomnijmy, że bilety PKP, a właściwie ich ceny, były na początku roku na ustach wszystkich podróżnych. Od 11 stycznia na kolei zaczął obowiązywać nowy cennik. 

Największa podwyżka dotyczyła przejazdów biletów jednorazowych Pendolino. Za podróże pociągami tej kategorii pasażerowie mieli placić o 17,8 proc. więcej. Z kolei ceny biletów w pociągach kategorii EIC podrożały o 17,4 proc., a TLK/IC – o 11,8 proc. 

To nie pierwsza taka promocja w tym roku

PKP przekonywały wtedy, że muszą podnieść ceny z powodu wzrostów kosztów utrzymania, na który mają wpływ przede wszystkim ceny energii elektrycznej. Po protestach, od 1 marca 2023 r. ceny biletów wróciły do starego poziomu. 

„Wielką promocję” przewoźnik zorganizował również wiosną. Tańsze bilety obowiązywały do 28 maja włącznie. PKP Intercity wprowadziły wtedy do sprzedaży 1,5 mln sztuk. Ceny też zaczynały się od 19 zł.