Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Pijana pasażerka pogryzła konduktora. Awantura w PKP
Marta Lewkowicz-Popławska
Marta Lewkowicz-Popławska 19.09.2023 16:04

Pijana pasażerka pogryzła konduktora. Awantura w PKP

PKP policja
Fot. Arkadiusz Ziolek/East News

Awantura o miejsca w PKP to nic nowego. Często zdarza się, że na wykupionej miejscówce siedzi już ktoś inny. Pół biedy jeśli sam przeprasza i chce się przesiąść. Gorzej, kiedy kolej sprzeda te same miejsce kilku osobom, bo i tak się zdarza. 

Takiego obrotu sprawy w przedziale nie spodziewałby się jednak nikt.

Kobieta usiadła na przypadkowym miejscu

W miniony piątek pasażerowie pociągu relacji Gdynia-Łódź dostali informację o godzinnym opóźnieniu. Nie mogli wiedzieć, że nie chodziło wcale o awarię. Powód był raczej rzadko spotykany. Chodziło o awanturę o miejsce.

Do pociągu weszła nawet policja. Wezwali ją poszkodowani konduktorzy. 

Rzuciła się na konduktora z zębami

Jak donosi portal expressilustrowany.pl, w piątek 15 września, około godz. 20.30 w czasie kontroli konduktor zwrócił uwagę kobiecie, która zajęła miejsce przypisane do innego pasażera. 39-latka była jednak wyraźnie przywiązana do tego, które zajęła i wcale nie zamierzała go zmieniać. Kobieta zatrzasnęła się w toalecie, a kiedy konduktorom udało się przekonać ją do wyjścia, na jednego z nich rzuciła się z zębami. Drugiego zwyzywała. 

Na stacji w Kutnie do wagonu wkroczyła policja. „Badanie alkomatem wskazało, że zatrzymana miała ponad dwa promile alkoholu we krwi. Trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty”- przekazała portalowi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. 

Grozi jej grzywna, a nawet pozbawienie wolności

Kobieta usłyszała w sumie aż pięć zrzutów, w tym naruszenia nietykalności cielesnej, obrazy funkcjonariusza i gróźb karalnych. Za takie wykroczenia grozi kara grzywny, a nawet dwóch lat pozbawienia wolności. 

Można się spodziewać, że następnym razem przyjrzy się temu, co ma napisane na bilecie. 

Tagi: Podróż PKP