Pieniądze z polskim miastem.Fot. allegrolokalnie.pl/aniuuula19/https://allegrolokalnie.pl/oferta/banknot-0-euro-memo-zakopane-2020-wkq

Wypuszczono nowy banknot euro. Widać na nim polskie miasto, poznajecie?

Pieniądze jeszcze nigdy nie były tak istotne jako forma pamiątki. Ostatnia edycja popularnego nominału jest już na rynku. Tym razem banknot poświęcony jest jednemu z polskich kurortów. Domyślacie się, co widnieje na pierwszym planie?

Pieniądze zwykle liczą się w kontekście wyjazdowych wydatków, jednak ten nominał może spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjną. Co ciekawe, banknot reprezentuje jedno z polskich miast. Edycja jest limitowana, a internecie już teraz ruszyły aukcje.

Niewiarygodne wiadomości z Chin. Specjaliści nie mają wątpliwości. Jest nadziejaNiewiarygodne wiadomości z Chin. Specjaliści nie mają wątpliwości. Jest nadziejaCzytaj dalej

Pieniądze z południa

Po wcześniejszych przygodach pewnej turystki, teraz finanse pojawiają się w nieco innej scenerii. Pieniądze, które ostatnio wzbudziły największe zainteresowanie to banknoty o nominale 0 euro. Wydrukowane zostały w Niderlandach przez koncern MemoEuro. Pierwsza seria debiutowała w 2015 roku, a kolejne edycje doczekały się 130 różnych wersji. Tegorocznemu dodrukowi towarzyszy podhalańskie Zakopane.

Według doniesień Tygodnika Podhalańskiego, pieniądze o nominale 0 euro z Zakopanem debiutowały na targach kolekcjonerskich w Pradze. Od 10 do 11 września entuzjaści nietypowych egzemplarzy mieli okazję zobaczyć Giewont, typowo zakopiańską architekturę i góry w tle - a to wszystko - na banknocie euro.

“Zakopiańskie” pieniądze z limitem

Twórcy projektu przewidzieli wyłącznie 5 tys. egzemplarzy euro z Zakopanem. Pieniądze z serii MemoEuro nie są oficjalnym środkiem płatniczym, jednak cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów i turystów. Na Allegro trwa aukcja, która startuje z ceną wywoławczą 1 zł [użytkownik aniuuula19].

Dzisiaj grzeje: 1. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
2. Kotlet schabowy w wersji po cygańsku. Jeden składnik całkowicie zmienia smak tradycyjnego dania
3. Poważne ostrzeżenie dla wszystkich jadących na południe Polski. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności"

To nie pierwszy raz, kiedy pieniądze MemoEuro zawierają polskie akcenty. Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, kraj debiutował na nominałach 24 listopada 2019 roku. Wtedy też na banknocie widniała Warszawa. Druga edycja trafiła na rynek 29 sierpnia 2020 roku z Zamkiem Piastowskim w Legnicy.

Pieniądze z Zakopanem.

Pieniądze z Zakopanem.

Fot. allegrolokalnie.pl/aniuuula19/https://allegrolokalnie.pl/oferta/banknot-0-euro-memo-zakopane-2020-wkq

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleźli na ulicy maleńkiego kotka. Gdy dłużej mu się przyjrzeli, przetarli oczy ze zdumienia
  2. Podczas smażenia piersi z kurczaka wypłynęła biała wydzielina? Mamy wyjaśnienie, czym jest
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Zobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policję

Źródlo: Wirtualna Polska

Następny artykuł