Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Piękna wioska w Polsce. Słynie z rozmaitej palety barw, warto odwiedzić to miejsce
Weronika Dadok
Weronika Dadok 09.02.2022 22:24

Piękna wioska w Polsce. Słynie z rozmaitej palety barw, warto odwiedzić to miejsce

Zalipie 2
Pixabay

Zalipie to przepiękne miejsce na mapie Polski, które wzbudza cudowne emocje. Malowana wieś znajdująca się koło Tarnowa w Małopolsce, swoim nietypowym wyglądem przyciąga osoby, które lubują się w niespotykanych tak często widokach. Budynki, które znajdują się w tej okolicy, są niezwykle interesujące, nie bez powodu nazywają to miejsce najpiękniejszym i najbardziej kolorowym w Polsce.

Zalipie - miejsce godne polecenia, jako atrakcja turystyczna

Zalipie słynie z kolorowych domków, które są pomalowane w kwiaty. Ten nietypowy widok przyciąga sporą ilość zainteresowanych osób, które pragną poczuć prawdziwy klimat wsi. Są unikatowe, dlatego warto zwrócić na nie uwagę, planując wycieczki po najpiękniejszych zakątkach kraju.

To mała miejscowość, która znajduje się między Krakowem, Rzeszowem i Kielcami, usytuowana jest niedaleko Tarnowa. To jedna z najbardziej obleganych atrakcji województwa małopolskiego.

Zwiedzając Małopolskę, a w szczególności często wybierany Kraków, warto tam zajrzeć, ponieważ podróż nie zajmuje wiele czasu - zaledwie ponad godzinę.

Reklama

Sezon na TANI Bałtyk - oferty hoteli nawet 60% taniej! Sprawdź >>

Aby zobaczyć kolorowe zdobienia, przyjeżdżają do Zalipia turyści z całego świata. Warto zatem doceniać to, co mamy we własnym kraju.

Choć jest to często uczęszczane miejsce, nie przypomina klasycznego komercyjnego punktu na mapie. Mieszkańcy dbają o swoje domy i zdobią je dla siebie, nie zaś dla przyjezdnych.

Źródło: mynaszlaku.pl Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi: Zalipie