Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pełen luksus nad Bałtykiem. “Bliżej morza już nie będziesz”
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 29.03.2024 17:19

Pełen luksus nad Bałtykiem. “Bliżej morza już nie będziesz”

Międzyzdroje
Fot. Canva/alder7, Facebook/The SEA Resort Międzyzdroje

Kto by nie chciał każdego ranka spoglądać na widok morza? Takie luksusy w nadmorskiej miejscowości w Polsce mają jednak zawrotną cenę. Ogromny budynek postawiony na samej plaży nie każdemu się też spodoba. Dawniej była tam wioska rybacka. Teraz, na skraju parku narodowego, pojawią się nowoczesne apartamentowce.

Choć zostaną oddane do użytku dopiero w listopadzie 2025 roku, to 60 z nich zdążyło się już sprzedać. Cena zwala z nóg. To nawet 50 tys. złotych za metr kw.  

Deweloperka nad Bałtykiem. Na plaży pojawią się apartamenty

Jak podaje “Gazeta Wyborcza” obok popularnej i chętnie odwiedzanej przez turystów i mieszkańców “promenady gwiazd” w Międzyzdrojach powstaje potężny, luksusowy budynek. To pięciogwiazdkowy kompleks The Sea Resort. Co ciekawe jego lokalizacja będzie tuż obok Wolińskiego Parku Narodowego, na samej plaży.

“The Sea Resort to nowa odsłona luksusu oraz inwestowania nad morzem.(…). Jedna taka inwestycja w Polsce (…) Bliżej morza już nie będziesz" - tak swoją ofertę zachwala inwestor. 

Czytaj też: Nawet 3297 zł dopłaty do wynajmu mieszkania. Kto może się o nią ubiegać?

Kosmiczne pieniądze za luksus w Międzyzdrojach

Docelowo projekt zakłada, że na 4 kondygnacjach naziemnych pojawi się 153 apartamentów. Ich powierzchnia wyniesie od 28 do 117 m kw. Będą dostępne tarasy, ale i przeszklone penthouse’y. Nie zabraknie też garaży podziemnych. Największą zaletą będzie jednak bezpośrednie zejście na plażę.

Taki luksus będzie miał swoją cenę. Jak wynika z ustaleń “Gazety Wyborczej” standardowy koszt to ok. 30-40 tys. złotych za m kw. Oznacza to, że za małe, 28-metrowe mieszkanie będzie trzeba zapłacić ponad 800 tys. złotych. “Najdroższy sprzedany już apartament osiągnął cenę 50 tys. zł za m kw.” 

W takiej cenie, właściciele apartamentów będą mieli dostęp do "strefy basenowej, saun, gabinetu SPA, jacuzzi zewnętrznego, fitness, restauracji połączonej z lobby i barem. Czeka na nich również sky bar, tarasy widokowe i kids room".

Co można zobaczyć w Międzyzdrojach?

Oprócz samej plaży, która zdecydowanie jest największą atrakcją, w okolicy znajduje się mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Wśród najciekawszych są: Bałtycki Park Miniatur, Kawcza Góra, Woliński Park Narodowy, Muzeum Przyrodnicze WPN, Molo w Międzyzdrojach, Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina, Oceanarium Międzyzdroje, Gabinet Figur Woskowych czy wspomniana wcześniej Promenada Gwiazd.

Za: “Gazeta Wyborcza”