Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Pasażerowie Wizz Aira mieli tego serdecznie dość. Linie lotnicze w końcu się ugięły
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 25.06.2024 10:14

Pasażerowie Wizz Aira mieli tego serdecznie dość. Linie lotnicze w końcu się ugięły

Wizz Air
Fot. Shutterstock /Tupungato

Nikt nie lubi dopłacać dodatkowych pieniędzy w momencie rezerwacji biletu lotniczego. Często zdarza się, że kwota, którą ostatecznie trzeba zapłacić, jest dwukrotnie większa od początkowej. Niektóre opłaty są nieuniknione, inne z kolei trudno wytłumaczyć. Klienci Wizz Aira od miesiąca skarżyli się, że naliczana jest im automatyczna dopłata. W końcu przewoźnik wyjaśnił sprawę i wyszedł podróżnym naprzeciw. 

Pasażerowie Wizz Aira płacili więcej za rezerwację. Posypały się skargi

Węgierskie linie lotnicze uchodzą za dość tanie pod względem cen biletów lotniczych. Polacy je uwielbiają. Od jakiegoś czasu jednak podczas rezerwacji lotów pobierana była od nich dodatkowa kwota. Dla wielu było to niezrozumiałe, tym bardziej że nieraz dodanie konkretnego miejsca w samolocie, wykupienie ubezpieczenia czy dodanie bagażu rejestrowanego powodowało znaczny wzrost ceny za całą rezerwację.

Pasażerom doliczana była automatyczna kwota w wysokości 46 zł. Jak się okazało płatność była w rzeczy samej błędem systemu linii lotniczych. 

Wizz Air znosi dodatkową opłatę

“Systemowa opłata dodatkowa”, która pojawiała się w momencie rezerwacji lotu poprzez stronię wizzair.com, nie będzie już problemem pasażerów. Węgierskie linie lotnicze nareszcie postanowiły przychylić się do wszystkich próśb i poważnie potraktowały wszystkie skargi i zażalenia. Wizz Air w końcu zdecydował wyłączyć tę opcję. W założeniu dodatkowa płatność miała obejmować wyłącznie systemy rezerwacyjne OTA, jednak dość często pojawiała się również na kontach klientów indywidualnych. Pasażerowie nie mieli wyjścia, musieli dopłacać.

„Wizz Air zdecydował się całkowicie wyłączyć dopłatę, którą muszą uiszczać internetowe biura podróży, ale z powodu błędu, omyłkowo obarczani byli nią też niektórzy indywidualni klienci. Linia przeprasza ich za niedogodności, a osoby, które musiały ją zapłacić, otrzymają zwrot tych środków po złożeniu skargi do serwisu obsługi klienta” – przekazano w komunikacie przewoźnika.

Czytaj więcej: Wyjeżdżasz na wakacje? W tych miejscach nie chowaj cennych przedmiotów. Złodzieje znajdą je od razu

Nowa metoda płatności w samolotach Wizz Aira

To niejedyne ułatwienie dla podróżujących węgierskimi liniami. Po wielu miesiącach pasażerowie doczekali się zmian także na pokładzie samolotu. W końcu popularne karty Revolut, którymi posługuje się wielu Polaków na wakacjach za granicą, staną się oficjalnym środkiem płatniczym. “Wizz Air potwierdza, że pilotażowo dopuścił taką możliwość i jeśli testy zakończą się powodzeniem, Revolutem będzie można płacić na wszystkich trasach węgierskiego przewoźnika” - podaje serwis Fly4free.pl.

Za: Fly4free.pl

Czytaj więcej: Niezwykłe uzdrowisko tuż przy granicy z Polską. Powietrze czystsze niż w górach