Turysci.pl > Europa > Paryż nie jest już “najbardziej romantyczną stolicą Europy”. Niespodziewany lider rankingu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 14.11.2023 10:05

Paryż nie jest już “najbardziej romantyczną stolicą Europy”. Niespodziewany lider rankingu

Paryż
fot. Ekaterina Pokrovsky / Shutterstock

Paryż od lat uchodził za najbardziej romantyczną stolicę Europy. Nie bez powodu miejsce to miało przydomek "miasta miłości". Jak się okazuje, nieoczekiwanie stracił to miano. 

Nowy lider rankingu na najbardziej romantyczne miasto Europy z pewnością niejednego zaskoczy. 

Paryż jest uwielbiany przez turystów

Stolica Francji jest jedną z najpopularniejszych destynacji wyjazdowych wśród Europejczyków i gości z innych kontynentów. Galerie sztuki i muzea po brzegi wypełnione najsłynniejszymi dziełami sztuki, znana na cały świat wieża Eiffla, dla najmłodszych Disneyland, pyszne jedzenie i piękne widoki - to wystarczy, by zachęcić do siebie turystów. 

Paryż przez lata uchodził też za miasto zakochanych. To właśnie tam wiele par się zaręczyło, a inne obrały ten kierunek na swój miesiąc miodowy. Światła miasta, bogata architektura i niepowtarzalny klimat sprawiają, że naprawdę łatwo jest się zakochać w tym miejscu. 

Nowy lider rankingu na najbardziej roantyczne miasto Europy

Jak podaje "National Geographic", Catamaran Charter Croatia przeprowadziło badanie dot. romantycznej aury europejskich stolic. Autorzy rankingu sprawdzili liczbę "romantycznych restauracji i hoteli" na milion mieszkańców danego miasta. Wcześniej przeanalizowali dane serwisu TripAdvisor. 

Nieoczekiwanie Paryż został zdeklasowany, a na pierwsze miejsce wskoczyła Lizbona. Według serwisu stolica Portugalii ma w swoim arsenale aż 588 romantycznych restauracji i 152 tego typu hotele. 

Wybierając się na wycieczkę do Lizbony koniecznie należy udać się na punkt widokowy św. Piotra Alcantary. Warto zarezerwować też rejs łodzią o zachodzie słońca po rzece Tag, by na własne oczy podziwiać zachód słońca nad położonym nieopodal oceanem. 

Ranking na najbardziej romantyczne miasto Europy

Na drugim miejscu rankingu plasuje się Monaco, na trzecim Paryż, następnie jest San Marino, Rzym, Andora, Amsterdam, Ateny, Praga  Reykjavik. 

Wybierając się do Monaco należy uzbroić się w gruby portfel i wygodne buty, gdyż to właśnie pieszo najlepiej zwiedzać to jedno z najmniejszych państw świata.