Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Oto ranking najlepszych wysp w Europie. Polacy je kochają
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 02.03.2024 13:36

Oto ranking najlepszych wysp w Europie. Polacy je kochają

Canva
Fot. Zawistowska

Europejskie wyspy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Zwłaszcza wśród Polaków, którzy nie muszą podróżować na inne kontynenty, aby doświadczyć egzotycznego klimatu wakacji. Jednakże, w przeciwieństwie do oczekiwań, ani Majorka, ani Korfu nie zajmują najwyższego miejsca w rankingu popularności.

Lista najlepszych wysp Europy na wakacje 2024 został opracowana na podstawie głosowania przeprowadzonego wśród czytelników cenionego magazynu turystycznego Conde Nast Traveller. Uczestnicy oceniali swoje doświadczenia z pobytu na wyspach, przyznając punkty w skali od 0 do 100. Ponadto portal zdarza najlepsze hotele, w których można się zatrzymać.

Na jakie wyspy w Europie jechać na wakacje?

Na miejscu trzecim znajduje się Ibiza. Wyspa znana jest z dwóch stron. Jedna z nich to pełna wrażeń część imprezowa, gdzie dyskoteki trwają przez cały dzień. Druga jest bardziej senna, hipisowska. W pewien sposób są one ze sobą spójne. Można zwiedzać obie wyspy podczas jednej podróży - spędzając kilka dni na wschodzie jednej z nich, a następnie odpoczywając na spokojniejszej północy drugiej.

Portal zdradza również najlepsze miejsce na pobyt. Six Senses Ibiza znalazła się na ich liście najpopularniejszych hoteli na rok 2022. Warto zatrzymać się również w Can Sastre Ibiza, położonej 10 minut od popularnego Santa Gertrudis.

Jaka europejska wyspa jest najpiękniejsza?

Na miejscu drugim znajduje się grecka wyspa - Splashy Mykonos. Jej kluby plażowe są idealne na długie, leniwe obiady, które później przeradzają się w głośne popołudnia. Gorące, letnie noce najlepiej spędzać w rozrywkowych klubach na wyspie.

Gdzie się zatrzymać? Najlepiej z dala od szaleństwa Starego Miasta w Mykonos. Cali Mykonos okaże się idealne miejsce, dla tych którzy chcą odpocząć daleko od tłumów kochających alkohol.
 

Na jakie wyspy są tanie loty? Oto najlepszy kierunek w Europie

Na miejscu pierwszym jest Sardynia. Costa Smeralda na północnym wschodzie to plac zabaw dla miliarderów i celebrytów podróżujących odrzutowcami. Mimo to kolorowe wioski i ruiny archeologiczne również przyciągają tu podróżników z całego świata, którzy chętnie wracają na wyspę.

Czytaj więcej: Ten domowy napar rozwiąże problem z siwymi włosami. Nic nie kosztuje 

Portal nie zawodzi z rekomendacją miejsca na postój. Hotel Su Gologone Experience to nie tylko zwykły pensjonat. To bardziej jak świątynia celebrująca życie na Sardynii. Jest to jeden z najlepszych hoteli na wyspie.

Warto jednak wspomnieć o innych wyspach, które również zostały wyróżnione w rankingu. Kreta w Grecji, Azory w Portugalii, Hvar w Chorwacji, Sifnos, Skiatos i Kos w Grecji i Bozcaada w Turcji. W rankingu nie zabrakło też włoskiej wyspy Ischia, Rodos, Korfu i Paros w Grecji oraz Majorki w Hiszpanii.

Źródło: cntraveller.com

Tagi: Wyspy Europa