Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Oto największe grzechy Polaków na wakacjach. Przewodnicy nie gryzą się w język
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 27.05.2024 16:47

Oto największe grzechy Polaków na wakacjach. Przewodnicy nie gryzą się w język

Turyści z bagażami
Fot. Shutterstock/Ceri Breeze

Grecja od lat jest jedną z popularniejszych destynacji na wakacje. Liczne wyspy kuszą pięknymi plażami, słoneczną pogodą i wyborną kuchnią. Już niedługo ponownie będą gościć wczasowiczów podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego, w tym Polaków, którzy nadal nie wiedzą, na co powinni tam uważać.

W programie Wirtualnej Polski “Halo Polacy” Zuzanna i Adam, którzy są właścicielami greckiego biura podróży Project Holidays opowiedzieli, jakie błędy najczęściej popełniamy podczas wypoczynku. 

Turyści nie lubią przepłacać, czyli największe grzechy Polaków

Na wakacjach Polacy chętnie korzystają z różnych atrakcji. Choć są tacy, którzy lubią wypoczywać całymi dniami nad basenem, to jednak spora część turystów chce urozmaicić sobie pobyt. Jak twierdzi Zuzanna, polscy wczasowicze zwykle są mało dociekliwi. To, na czym im najbardziej zależy, to niska cena.

Okazuje się, że taka oszczędność nie zawsze popłaca. Polaków często kuszą tanie wycieczki, które nie wzbudzają w nich żadnych podejrzeń. Zdarza się, że oferty niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Podobnie jest w przypadku wypożyczenia samochodu. Niska cena może przyćmić bardzo ważne informacje, np. takie o braku ubezpieczenia pojazdu. 

Najpierw atrakcje, później bezpieczeństwo. Polacy wciąż popełniają ten błąd

Będąc na wakacjach, czasami pozwalamy sobie na zbyt wiele. Dajemy wodzę fantazji i zwyczajnie nie myślimy o konsekwencjach. Zdaniem przewodników Polacy często nie stosują się do zasad i zakazów. Wchodzą na niebezpieczne klify, czy prowadzą quady pod wpływem alkoholu.

Choć przewodnicy mocno uczulają turystów, by uważali na niektóre z miejsc, to nie wszyscy biorą ich słowa na poważnie. - My w kółko to turystom tłumaczymy, ale niestety nie do wszystkich docieramy - mówi Zuzanna. 

Ubezpieczenie turystyczne to podstawa

Nieraz w mediach społecznościowych pojawiały się historie turystów, którzy na wakacjach doświadczali tragedii. Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego zawsze warto przed wycieczką wykupić ubezpieczenie turystyczne. Koszty leczenia w obcym kraju potrafią być kosmiczne wysokie, o czym doskonale wie ten, kto sam na własnej skórze się o tym przekonał.