Odkrycie przełomowe dla turystykiyoutube.com/Virgin Hyperloop (screen)

Od 100 lat nie było podobnego przełomu dla turystyki. Nowy środek transportu powala, pierwsi pasażerowie dzielą się wrażeniami

Odkrycie, które ma zmienić turystykę na całym świecie. Mowa o kapsule Hyperloop. Odbyła się już nawet pierwszą podróż. Prezes Ahmed bin Sulayem uważa, że może być to nowy środek transportu zbiorowego.

Odkrycie ma być przełomowe dla turystyki światowej. Prezes firmy Virgin Hyperloop zapewnia, że będzie to nowy środek transportu zbiorowego. Odbyła się już jazda testowa. Czy stoimy przed rewolucją w transporcie?

Przełomowe odkrycie w Azji. Nowa forma transportu

Firma Virgin Hyperloop stworzyła kapsułę, nad którą prace trwały od dawna. Zorganizowano jazdę testową, która okazała się być pomyślna. Prace w Centrum Certyfikacji Hyperloop są szybkie, a więc już wkrótce mogą utorować drogę do certyfikacji systemów hyperloop na całym świecie.

Jest to bardzo ważny krok w kierunku tworzenia projektów komercyjnych. Mają powstawać między innymi w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ważną rolę w procesie powstawania maszyny odegrała firma Dubai Ports World, która jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań z dziedziny logistyki.

- Zawsze wierzyłem, że zespół pracujący przy Virgin Hyperloop, wykorzysta tę technologię do stworzenia bezpiecznego systemu. Dzisiaj to zrobiliśmy. Jesteśmy o krok bliżej do zapoczątkowania nowej ery ultraszybkiego i zrównoważonego transportu osób i towarów" – powiedział prezes Ahmed bin Sulayem.

Pierwsze osoby na świecie, które skorzystały z tej nowej formy transportu to Josh Giegel, współzałożyciel Virgin Hyperloop i dyrektor ds. technologii i Sara Luchian, dyrektor ds. obsługi pasażerów w Virgin Hyperloop.

Jazda próbna została zrealizowana się w mierzącym 500 metrów tunelu testowym DevLoop w Las Vegas, w którym wcześniej firma Virgin Hyperloop przeprowadziła ponad 400 niezależnych testów.

Finalny projekt kapsuły zakłada miejsca dla 28 pasażerów. Byłaby to prawdziwa rewolucja w transporcie naziemnym. Z pewnością maszyna stałaby się konkurencją dla metra, kolei i autobusów, a więc stałaby się kolejnym środkiem komunikacji dla turystów.

- Bardzo często ludzie pytają mnie, czy hyperloop jest bezpieczny. Dzięki dzisiejszym testom z pasażerami w środku, z powodzeniem odpowiedzieliśmy na to pytanie - zapewnia Jay Walder, dyrektor generalny Virgin Hyperloop.

- To nie tylko bezpieczny środek transportu dla pasażerów podróżujących w kapsule w umieszczonej w próżni, ale także przemyślane rozwiązania związane z bezpieczeństwem - dodał mężczyzna.

Jakiś czas temu informowaliśmy o innej nowince technologicznej, która może mieć duże znaczenie dla turystyki. W tym przypadku chodzi o lotnictwo. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł