Obostrzenia w Niemczech w związku z koronawirusemUnsplash.com/ Ashkan Forouzani

Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie

Obostrzenia z powodu koronawirusa wprowadzane są na całym świecie. W Niemczech planowane jest ich zaostrzenie. Angela Merkel zapowiada, że dotknie to głównie relacji społecznych oraz szkolnictwa. Jednak zmiany będą miały wpływ także na turystykę.

Obostrzenia muszą być wprowadzane jako forma walki z pandemią koronawirusa. Niemcy to kraj, który niejednokrotnie już zaostrzał restrykcje. Teraz pojawiły się informacje na temat nadchodzących zmian. Co zmieni się w życiu mieszkańców Niemiec i jak to wpłynie na podróżowanie?

W TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieW TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieCzytaj dalej

Nowe obostrzenia w Niemczech

Na początku listopada w Niemczech wprowadzono nowe restrykcje, które określane były jako "lockdown light". Okazuje się jednak, że nie są wystarczająco skuteczne i zapowiedziano kolejne zmiany.

W poniedziałek 16 listopada kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała z szefami rządów krajów związkowych o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Dyskutowano na temat obostrzeń, które muszą być wprowadzone, aby walka z koronawirusem była bardziej efektowna.

Jak podaje agencja prasowa DPA, na spotkaniu rozmawiano o ograniczeniach w kontaktach społecznych. Według źródła, w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać tylko członkowie jednego gospodarstwa domowego.

Co więcej, mają to być nie więcej niż dwie osoby z jednego miejsca zamieszkania. Władze kraju mają też zaapelować o nieorganizowanie wydarzeń prywatnych aż do grudniowych świąt Bożego Narodzenia.

Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszegoNa zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszegoCzytaj dalej

Jeżeli takie zmiany faktycznie zostaną wprowadzone, będą miały wpływ na turystykę. Podczas zwiedzania trzeba będzie pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, co może wiązać się także z dłuższym oczekiwaniem na wejście do danego obiektu. Dodatkowo nadal będą zamknięte bary, restauracje, kina i teatry. Wszystko to sprawi, że nie odpoczniemy swobodnie, a na urlopie napotkamy wiele utrudnień.

O nowych obostrzeniach trzeba będzie pamiętać także już na etapie planowania wycieczki. Należy mieć na uwadze zasadę przemieszczania się w towarzystwie tylko jednej osoby z gospodarstwa domowego. W przypadku wyjazdu do Niemiec jedynym towarzystwem może być jeden współlokator.

Agencja DPA dodaje, że zmiany dotkną także szkolnictwa. Według dziennikarzy tych mediów, wszystkie klasy mają zostać zmniejszone o połowę. Ma to zagwarantować większy dystans między poszczególnymi uczniami.

Nadal obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W przypadku zakrywania nos i ust nowe zasady będą dotyczyć także poza murami szkół. Osoby w podeszłym wieku i chore, mają otrzymywać maski ochronne o dużej wytrzymałości typu FFP2.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Kataklizm nad Ameryką. Turyści mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie, muszą uciekać

Przed spotkaniem Angela Merkel wydała dokument, w którym podkreśliła, że nadchodzą cztery trudne miesiące zimowe i potrzeba większego wysiłku w walce z epidemią. Podkreśliła swoje nadzieje na zmniejszenie problemu w momencie, w którym zaczną się szczepienia.

Największa górska twierdza Europy znajduje się w Polsce. Widzieliście ją na żywo?Największa górska twierdza Europy znajduje się w Polsce. Widzieliście ją na żywo?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł