Turysci.pl

Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Obostrzenia muszą być wprowadzane jako forma walki z pandemią koronawirusa. Niemcy to kraj, który niejednokrotnie już zaostrzał restrykcje. Teraz pojawiły się informacje na temat nadchodzących zmian. Co zmieni się w życiu mieszkańców Niemiec i jak to wpłynie na podróżowanie? 

Nowe obostrzenia w Niemczech

Na początku listopada w Niemczech wprowadzono nowe restrykcje, które określane były jako "lockdown light". Okazuje się jednak, że nie są wystarczająco skuteczne i zapowiedziano kolejne zmiany. 

W poniedziałek 16 listopada kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała z szefami rządów krajów związkowych o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Dyskutowano na temat obostrzeń, które muszą być wprowadzone, aby walka z koronawirusem była bardziej efektowna. 

Jak podaje agencja prasowa DPA, na spotkaniu rozmawiano o ograniczeniach w kontaktach społecznych. Według źródła, w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać tylko członkowie jednego gospodarstwa domowego.

Co więcej, mają to być nie więcej niż dwie osoby z jednego miejsca zamieszkania. Władze kraju mają też zaapelować o nieorganizowanie wydarzeń prywatnych aż do grudniowych świąt Bożego Narodzenia. 

Jeżeli takie zmiany faktycznie zostaną wprowadzone, będą miały wpływ na turystykę. Podczas zwiedzania trzeba będzie pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, co może wiązać się także z dłuższym oczekiwaniem na wejście do danego obiektu. Dodatkowo nadal będą zamknięte bary, restauracje, kina i teatry. Wszystko to sprawi, że nie odpoczniemy swobodnie, a na urlopie napotkamy wiele utrudnień. 

O nowych obostrzeniach trzeba będzie pamiętać także już na etapie planowania wycieczki. Należy mieć na uwadze zasadę przemieszczania się w towarzystwie tylko jednej osoby z gospodarstwa domowego. W przypadku wyjazdu do Niemiec jedynym towarzystwem może być jeden współlokator. 

Agencja DPA dodaje, że zmiany dotkną także szkolnictwa. Według dziennikarzy tych mediów, wszystkie klasy mają zostać zmniejszone o połowę. Ma to zagwarantować większy dystans między poszczególnymi uczniami.

Nadal obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W przypadku zakrywania nos i ust nowe zasady będą dotyczyć także poza murami szkół. Osoby w podeszłym wieku i chore, mają otrzymywać maski ochronne o dużej wytrzymałości typu FFP2.

Przed spotkaniem Angela Merkel wydała dokument, w którym podkreśliła, że nadchodzą cztery trudne miesiące zimowe i potrzeba większego wysiłku w walce z epidemią. Podkreśliła swoje nadzieje na zmniejszenie problemu w momencie, w którym zaczną się szczepienia. 

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Niemcy

Podobne artykuły

Europa

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >
Adrian Rybak

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Przez niewiedzę zapłacisz niemal 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej znać lokalne prawo
Czytaj więcej >
Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >