Turysci.pl
Obostrzenia w Niemczech w związku z koronawirusem

Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Obostrzenia z powodu koronawirusa wprowadzane są na całym świecie. W Niemczech planowane jest ich zaostrzenie. Angela Merkel zapowiada, że dotknie to głównie relacji społecznych oraz szkolnictwa. Jednak zmiany będą miały wpływ także na turystykę.

Obostrzenia muszą być wprowadzane jako forma walki z pandemią koronawirusa. Niemcy to kraj, który niejednokrotnie już zaostrzał restrykcje. Teraz pojawiły się informacje na temat nadchodzących zmian. Co zmieni się w życiu mieszkańców Niemiec i jak to wpłynie na podróżowanie? 

Nowe obostrzenia w Niemczech

Na początku listopada w Niemczech wprowadzono nowe restrykcje, które określane były jako "lockdown light". Okazuje się jednak, że nie są wystarczająco skuteczne i zapowiedziano kolejne zmiany. 

W poniedziałek 16 listopada kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała z szefami rządów krajów związkowych o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Dyskutowano na temat obostrzeń, które muszą być wprowadzone, aby walka z koronawirusem była bardziej efektowna. 

Jak podaje agencja prasowa DPA, na spotkaniu rozmawiano o ograniczeniach w kontaktach społecznych. Według źródła, w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać tylko członkowie jednego gospodarstwa domowego.

Co więcej, mają to być nie więcej niż dwie osoby z jednego miejsca zamieszkania. Władze kraju mają też zaapelować o nieorganizowanie wydarzeń prywatnych aż do grudniowych świąt Bożego Narodzenia. 

Jeżeli takie zmiany faktycznie zostaną wprowadzone, będą miały wpływ na turystykę. Podczas zwiedzania trzeba będzie pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, co może wiązać się także z dłuższym oczekiwaniem na wejście do danego obiektu. Dodatkowo nadal będą zamknięte bary, restauracje, kina i teatry. Wszystko to sprawi, że nie odpoczniemy swobodnie, a na urlopie napotkamy wiele utrudnień. 

O nowych obostrzeniach trzeba będzie pamiętać także już na etapie planowania wycieczki. Należy mieć na uwadze zasadę przemieszczania się w towarzystwie tylko jednej osoby z gospodarstwa domowego. W przypadku wyjazdu do Niemiec jedynym towarzystwem może być jeden współlokator. 

Agencja DPA dodaje, że zmiany dotkną także szkolnictwa. Według dziennikarzy tych mediów, wszystkie klasy mają zostać zmniejszone o połowę. Ma to zagwarantować większy dystans między poszczególnymi uczniami.

Nadal obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W przypadku zakrywania nos i ust nowe zasady będą dotyczyć także poza murami szkół. Osoby w podeszłym wieku i chore, mają otrzymywać maski ochronne o dużej wytrzymałości typu FFP2.

Przed spotkaniem Angela Merkel wydała dokument, w którym podkreśliła, że nadchodzą cztery trudne miesiące zimowe i potrzeba większego wysiłku w walce z epidemią. Podkreśliła swoje nadzieje na zmniejszenie problemu w momencie, w którym zaczną się szczepienia. 

Źródło: Wirtualna Polska

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >