Obostrzenia na słowackiej granicyFlickr.com/ Portal NowinyPL

Już od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Na świecie trudności dla podróżnych z Polski

Obostrzenia na południowej granicy Polski zostaną wprowadzone już w poniedziałek 16 listopada. Przez wjazdem do Słowacji trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Musi być wykonany najpóźniej 72 godziny przed podróżą.

Obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa utrudniły w tym roku podróżowanie. Aktualnie Europa zmaga się z drugą falą zachorowań na COVID-19, dlatego też restrykcje są zaostrzane. Można to zauważyć między innymi na granicy ze Słowacją. Przed wyjazdem do naszego południowego sąsiada konieczne będzie wykonanie testu na obecność SARS-CoV-2.

Polsat: Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zaginionych. Żywioł za granicą nie oszczędził nikogo. Odradzamy wszelkie podróżePolsat: Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zaginionych. Żywioł za granicą nie oszczędził nikogo. Odradzamy wszelkie podróżeCzytaj dalej

Nowe obostrzenia na granicy ze Słowacją

W piątek słowacki premier Igor Matovicz poinformował, że już w poniedziałek 16 listopada zaczną obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczą one między innymi podróżujących. Co prawda, wyjazd do Słowacji będzie możliwy, ale tylko za okazaniem testu na obecność koronawirusa.

Oczywiście, wynik testu musi być negatywny, ale to nie jedyny wymóg. Badanie musi zostać wykonane najpóźniej 72 godziny przed dniem przekroczenia słowackiej granicy. Inne testy nie będą akceptowane.

W przypadku pracowników transgranicznych konieczne będzie okazanie testu antygenowego, który został wykonany na terenie Słowacji nie wcześniej niż przed dwoma tygodniami przed przejazdem.

Podczas piątkowego ogłoszenia restrykcji słowacki rząd zaznaczył, że planowane jest ograniczenie liczby otwartych przejść granicznych w razie wprowadzenia obowiązku przeprowadzenia antygenowych testów wszystkich wjeżdżających osób.

Wszystkie wspomniane wcześniej obostrzenia nie dotyczą tylko Polski. Takie same zasady zostały zastosowane wobec turystów przyjeżdżających z takich państw jak Węgry, Austria i Czechy. Jet to wynik zastosowania się do "systemu świateł drogowych", który jest określany jako "semafor".

System ten określa zagrożenie epidemiczne w danym kraju. Jeżeli jakieś państwo znajduje się w strefie czerwonej oznacza to, że przyjazd turysty z takiego kraju wiąże się z większych zagrożeniem zakażenia. W tym przypadku stosowane są najbardziej rygorystyczne obostrzenia. Polska, Węgry, Austria i Czechy znajdują się właśnie w takiej strefie.

Media potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje graniceMedia potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje graniceCzytaj dalej

Słowacja - kraj idealny dla turystów

Pomimo wszystkich panujących obostrzeń, Słowacja z pewnością jest krajem, który warto odwiedzić. Wynika to z wielu atrakcji turystycznych, jakie ten kraj ofertuje. Nasz południowy sąsiad cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów z Polski.

Słowacja to przede wszystkim góry. W związku z tym warto wybrać się między innymi na szlak w Dolinie Bachledzkie, gdzie 24 metry nad ziemią można podziwiać południową stronę Tatr. Znajduje się tylko 12 kilometrów od polskiej granicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Niemcy ostrzegają przed atakami. Wywiad RFN zebrał piorunujące informacje
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Inną atrakcją jest słowacka stolica, czyli Bratysława. Miasto jest urokliwe i nie tak zatłoczone, jak czeska Praga. Można tam zwiedzić tak ważne miejsca jak Most SNP, Zamek Bratysławski oraz Brama Michalska.

Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rewelacyjna, błyskawiczna surówka z kapusty z dodatkiem koperku. Zrobisz ją w 5 minut i od razy jest gotowa do podania
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów
  7. Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łez

Źródło: Dziennik.pl, magazyn.travelist.pl

Następny artykuł