Turysci.pl
obostrzenia rząd ogłosił

Turysci.pl

Rząd właśnie ogłosił. Nowe obostrzenia będą wyjątkowo ostre zwłaszcza dla turystów, niebawem mogą wejść w życie

13 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Obostrzenia, które niedługo mogą wejść w życie w Polsce, będą wyjątkowo ostre. W mediach pojawiło się już oświadczenie rządu, które dotyczy nowych ograniczeń. Jest zapowiedź rzecznika resortu zdrowia. Czy Polacy mają poważne powody do obaw?

Obostrzenia, które weszły w życie 10 października, są już wyraźnie odczuwalne przez Polaków. Wraz z wejściem w życie ostatniego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia cofnęliśmy się do pierwszego etapu epidemii koronawirusa, gdy wszędzie musieliśmy zabierać ze sobą maseczki – także podczas spaceru na otwartej przestrzeni. Z oświadczenia rzecznika resortu zdrowia wynika, że czekać nas mogą jeszcze ostrzejsze restrykcje. Decyzja może zapaść już w ciągu najbliższych dni, jak informuje Radio Zet.

Czy rząd może w tak krótkim czasie wprowadzić następne obostrzenia? Jak sugerują media oraz wypowiedź rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza, władza bierze pod uwagę taką możliwość. Wszystko zależy od tego, jak w ciągu najbliższych dni koronawirus będzie rozprzestrzeniał się wśród Polaków. Jeśli liczba nowych przypadków nie zacznie spadać, czekać nas mogą jeszcze ostrzejsze ograniczenia.

Jeszcze większe obostrzenia już niedługo? Jest oświadczenie rzecznika resortu zdrowia

Zarówno to, czy pojawią się kolejne obostrzenia i czy liczba potwierdzonych przypadków każdego dnia będzie utrzymywała się na tak wysokim poziomie jak obecnie, zdaniem rzecznika resortu zdrowia zależy od społeczeństwa. Wojciech Andrusiewicz podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie zalecenia zakrywania nosa i ust. W najbliższym czasie rząd będzie szczegółowo monitorował statystyki dotyczące zakażeń SARS-CoV-2.

– Jeżeli my sami nie będziemy starać się zatrzymywać epidemii, ona się nie zatrzyma. Jeżeli nie będziemy nosić masek i stosować dystansu społecznego, to musimy liczyć się z tym, że doprowadzimy do wyższych wzrostów zakażeń – słowa Wojciecha Andrusiewicza cytuje serwis Radio Zet.

– Ludzie zakażają się poprzez liczne kontakty. Widzimy to po dużych miastach. Dzisiaj mamy w Warszawie zanotowanych 350 przypadków, w Krakowie blisko 400. Ludzie mogą zakażać się na ulicy. Jeżeli nie będziemy nosić masek, doprowadzimy do tego, że te wzrosty zakażeń będą wyższe, a my będziemy musieli podejmować decyzje o bardziej restrykcyjnych ograniczeniach – dodaje rzecznik resortu zdrowia.

Jak informuje Radio Zet, minister zdrowia Adam Niedzielski wraz z Mateuszem Morawieckim będą podejmowali decyzję o ewentualnych nowych obostrzeniach. To, czy rząd wprowadzi kolejne restrykcje, wyjaśni się najprawdopodobniej wraz z końcem obecnego tygodnia. Dzisiaj tj. 13 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5068 przypadkach koronawirusa w dobowym raporcie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o badaniu, które pokazuje, gdzie najłatwiej można zarazić się koronawirusem.

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >