Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nowy park wodny już robi furorę wśród Polaków. To będzie hit tych wakacji
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 04.06.2024 09:02

Nowy park wodny już robi furorę wśród Polaków. To będzie hit tych wakacji

Fabryka Wody
Fot. Fabryka Wody

Gdy za oknami panują upały, nie ma nic lepszego niż kąpiel i wypoczynek nad wodą. Temperatura Bałtyku i jezior nie odpowiada jednak każdemu. Wtedy z pomocą przychodzi basen, a tak się składa, że w Szczecinie otwarto niesamowity kompleks wodny, który z pewnością przyciągnie turystów i zapewni ochłodę wielu osobom. 

Aquapark już przyjmuje gości

Nowy park rozrywki nosi nazwę "Fabryka Wody". Powstał on w miejscu kąpieliska Gontynka, które zostało zamknięte po wakacjach w 2000 roku. Budowa trwała ponad cztery lata i kosztowała ponad 375 milionów złotych. Pierwsi mieszkańcy Szczecina i okoliczni turyści mogą już korzystać z tego wodnego kompleksu, ponieważ został on otwarty z początkiem czerwca. 

Co zajdziemy w "Fabryce Wody"?

Szczeciński park wodny składa się z dwóch wielkich budynków. W pierwszym znajdują się baseny, zjeżdżalnie i sauny. Oprócz tego są szatnie i strefy gastronomiczne.

Drugi budynek to edukatorium. Znalazły się tam multimedialne i manualne eksponaty, które inspirują do odkrywania tajemnic fizyki, matematyki, biologii, chemii i geografii. Wokół budynków znajdziemy strefę zewnętrznych basenów, z których jeden będzie zimą służył za lodowisko.

Nowy park wodny będzie hitem tych wakacji. Imponujące liczby

Na cały kompleks składa się w sumie 17 basenów, 11 zjeżdżalni i 16 saun. W parku wodnym może przebywać maksymalnie 2200 gości, a na basenach 1200.

Całodniowy bilet wstępu do "Fabryki Wody" (wraz z edukatorium) dla osoby dorosłej kosztuje 99 złotych. Za bilet ulgowy zapłacimy 85 złotych. Istnieje możliwość zakupu biletu jedynie na konkretne strefy kompleksu oraz na krótszy czas, wtedy oczywiście za bilet zapłacimy mniej.

Czytaj więcej: Niezwykłe odkrycie w ogródku. Matka z dzieckiem jak prawdziwi archeolodzy