Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > Nowy dowód w sprawie Anastazji. Pojawił się nagle po 7 miesiącach
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 07.02.2024 19:00

Nowy dowód w sprawie Anastazji. Pojawił się nagle po 7 miesiącach

Anastazja Rubińska
fot. Facebook

Zabójstwo 27-letniej Anastazji z Wrocławia na wyspie Kos wstrząsnęło Polską. Dziewczyna w czerwcu 2023 r. wybrała się do Grecji ze swoim chłopakiem. Ciało kobiety odnaleziono kilka dni od zgłoszenia zaginięcia. 

Na początku lutego 2024 r. znaleziono kolejny ważny dowodów w sprawie. 

Plecak na brzegu jeziora

Jak podał Goniec, 5 lutego nieopodal miejsca, gdzie znaleziono ciało 27-letniej Anastazji, śledczy natrafili na ważny dowód w sprawie. Mowa o plecaku, który kobieta miała przy sobie w chwili zaginięcia. Dziennikarze Gońca dotarli do detektywa Dawida Burzackiego, który bada sprawę. 

- Wygląd plecaka, a także jego zawartość wskazują na to, że należał do Anastazji. Greccy śledczy zabezpieczyli wskazany plecak i skrupulatnie przeszukali miejsce, w którym się znajdował - wyjaśnia detektyw. 

Nowy dowód w sprawie rodzi wiele pytań

Policjanci i detektywi nie kryją zaskoczenia nagłym znaleziskiem. Przypomnijmy, że do zbrodni doszło w czerwcu 2023 r. Śledczy przeczesywali wskazany teren wielokrotnie. 

- Sam osobiście przechodziłem brzegiem jeziora w pobliżu miejsca zbrodni zaraz po ujawnieniu zwłok Anastazji i plecaka tam nie widziałem - wskazuje Burzacki. 

Detektyw dodaje, że sprawa jest dziwna, gdyż "jezioro w czerwcu ubiegłego roku było wyschnięte, więc plecak nie mógł znajdować się w wodzie". 

Plecak ukryto w zaroślach?

- Być może został ukryty głęboko w zaroślach i w chwili obecnej, gdy jezioro wypełniło się wodą, plecak uniósł się na powierzchnię i wylądował na brzegu - dodaje. 

Sprawa jest w toku. Podejrzany o zabójstwo obywatel Bangladeszu przebywa w areszcie, gdzie czeka na proces.