Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nowe, wakacyjne kierunki z Polski. LOT i Ryanair pozamiatali, Wizz Air w tyle
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 07.06.2024 08:10

Nowe, wakacyjne kierunki z Polski. LOT i Ryanair pozamiatali, Wizz Air w tyle

Samolot PLL LOT na lotnisku
Fot. Vadim Rodnev / shutterstock

Przy planowaniu urlopu wielką rolę odgrywa transport. Często rezygnujemy z wycieczki w wybranym kierunku z uwagi na problemy z dotarciem do tego miejsca. Na szczęście siatka połączeń lotniczych w Polsce jest cały czas rozbudowywana. Być może część z Was znajdzie inspirację do podróży w najnowszych kierunkach, które pojawiły się w ofercie przewoźników na polskich lotniskach.

Nowe połączenia z Warszawy

Ze stolicy Polski w sezonie wakacyjnym dolecimy w nowym kierunku do Rumunii. Turyści mogą wybrać połączenie do Oradei. PLL LOT oferuje kursy na tej trasie cztery razy w tygodniu.

Oradea słynie z unikalnej architektury, łączącej w jednym miejscu style: secesyjny, barokowy i socrealistyczny. Miasto położone blisko źródeł wód termalnych jest również doskonałą bazą wypadową w Góry Zachodniorumuńskie z krasowymi jaskiniami.

Rumunia to niejedyna nowa możliwość. Z lotniska Chopina od początku czerwca, w każdą sobotę, można polecieć do Turcji. Połączenia do Alanyi realizowane są przez Corendon Airlines Polska. Tego kurortu chyba nie trzeba długo przedstawiać, nie bez powodu Turcja, na czele z Alanyą, to jeden z ulubionych kierunków urlopowych Polaków.

Nowe połączenia z Radomia

Sezon wakacyjny zapowiada się intensywnie na lotnisku w podwarszawskim Radomiu. Tam w ofercie PLL LOT pojawiły się nowe połączenia w sprawdzonych kierunkach. Od 15 czerwca, w każdą sobotę, odbywać będą się kursy na linii Radom - Tirana (stolica Albanii). Z kolei od 14 czerwca wystartują połączenia do greckiej Prewezy. Loty na tej trasie (również powrotne) będą odbywać się w każdy piątek.

Nieco później, bo od 22 czerwca, z Radomia dolecimy do Ochrydy. Połączenia do miasta w Macedonii Północnej realizowane będą w soboty. To doskonała propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Ochryda leży u stóp gór, ale przede wszystkim słynnie z jeziora wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście nie brakuje wielu zabytków i pozostałości po starożytnym świecie.

Nowe połączenia z Krakowa i Poznania

Nowe kierunki wakacyjne ma w ofercie również Ryanair. Irlandzki przewoźnik zabierze pasażerów z Krakowa w cztery nowe miejsca. Ze stolicy małopolski dolecimy kolejno do chorwackiego Dubrownika, portugalskiego Faro oraz włoskich Olbii i Triestu.

Z nowych połączeń podróżni mogą już korzystać także w Poznaniu. Tam Ryanair od kilku tygodni oferuje połączenia do greckich Salonik, stolicy Danii Kopenhagi, a także Dubrownika. Z kolei na początku czerwca wystartowały loty z Poznania do Palermo - najpopularniejszego sycylijskiego miasta.

Czytaj więcej: Ogromne biuro podróży ogłosiło upadłość. Turyści zostali bez wakacji i bez pieniędzy