Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nowe trasy kolejowe na wakacje będą hitem. Turyści od dawna na nie czekali
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 02.06.2024 09:45

Nowe trasy kolejowe na wakacje będą hitem. Turyści od dawna na nie czekali

Pociąg Polregio (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. Martyn Jandula / shutterstock

Czas wakacji to okres wzmożonego ruchu kolejowego. Nic w tym dziwnego, w końcu wielu z nas pociągiem wybierze się na wymarzone wakacje. Z uwagi nie większą liczbę podróżnych przewoźnicy już teraz zapowiadają dodatkowe połączenia na popularnych turystycznych trasach. Ostatnio o wzmocnieniach na okres wakacyjny poinformowało Polregio.

Kiedy wystartują dodatkowe pociągi?

Dodatkowych połączeń w ofercie regionalnego przewoźnika możemy spodziewać się w okresie od 22 czerwca do 1 września. Część z tras zostanie uruchomiona tydzień później i pierwsze pociągi obsłużą pasażerów 29 czerwca. Wzmocnień w siatce połączeń możemy wypatrywać, w co drugim województwie.

Dokąd dojedziemy dodatkowymi połączeniami?

W województwie lubelskim Polregio wzbogaci się o połączenia na linii Lublin - Bełżyce, Chełm - Włodawa oraz Zamość - Zawada. W województwie podkarpackim spółka planuje uruchomić dodatkowe przejazdy na trasie Rzeszów - Medzilaborce, Medzilaborce - Sanok, Rzeszów - Zamość, Sandomierz - Rzeszów oraz Jarosław - Lublin.

W województwie podlaskim pojawi się szansa przejazdu pociągiem przez Puszczę Knyszyńską. Taka okazja będzie możliwa, dzięki uruchomieniu linii sezonowych z Białegostoku do Suwałk i Walił. Z kolei z województwa kujawsko-pomorskiego dojedziemy nad morze za sprawą połączenia na linii Toruń Wschodni - Kołobrzeg.

Z Poznania Głównego uruchomione zostaną dodatkowe przejazdy do Świnoujścia, Kołobrzegu oraz Szklarskiej Poręby. Natomiast w Szczecinie będzie można skorzystać z dodatkowych połączeń do Świnoujścia, Poznania, Zielonej Góry, Kamienia Pomorskiego czy Kołobrzegu.

Na terenie lubuskiego spółka uruchomi wakacyjne przejazdy na liniach: Gorzów Wielkopolski - Wierzbno, Międzyrzecz - Wierzbno oraz Zielona Góra - Łagów i Toporów - Łagów. Natomiast z Gdyni Głównej będzie kursowało więcej połączeń na Półwysep Helski.

Przewoźnik regionalny cieszy się popularnością

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Firma przewiozła w 2023 r. 97,3 mln pasażerów. To najlepszy wynik w historii przewoźnika. Poprzedni rekord - 89 mln pasażerów przewoźnik zanotował w 2019 r.

Czytaj więcej: Nagle ludzie zaczęli uciekać z plaży w Karwi. Zrobiło się lodowato, niczego nie było widać