Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Nigdy nie zabieraj hotelowego szlafroka. Stracisz nie tylko pieniądze
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 08.02.2024 16:15

Nigdy nie zabieraj hotelowego szlafroka. Stracisz nie tylko pieniądze

szlafrok w pokoju
fot. Canva

W zależności od standardu hotele oferują swoim klientom różne wyposażenie pokoi. W niektórych z nich na gości czekają m.in. szlafroki. Niestety, nie wszyscy przestrzegają zasad panujących w obiektach noclegowych. 

Zdarza się, że niektórzy przywłaszczają sobie hotelowe szlafroki. 

Wyposażenie hotelowych pokoi

Wybierając się na wakacje często chcemy być traktowani jak królowie. Z tego powodu hotele dokładają wszelkich starań, by spełnić nasze zachcianki. W pokoju zwykle znajdują się ładnie pachnące płyny i szampony, mydła, pastę do zębów czy waciki. Tych produktów zazwyczaj możemy używać do woli. 

Poza wyżej wspomnianymi produktami do higieny, na wyposażeniu pokoju hotelowego zwykle są też kapcie, ręczniki i szlafroki. 

Nie kradnij hotelowych szlafroków

Niestety, są i tacy, którzy lubią sobie przywłaszczyć hotelowe szlafroki. Złodzieje, bo tak należy nazywać takie osoby, chowają je do walizek i myślą, że ich występek pozostanie bez konsekwencji. Nie mają racji. 

Zapominają, że meldując się w hotelu podają swoje dane osobowe. Dodatkowo, często płacą kartą. Hotel ma później możliwość obciążenia złodzieja właśnie za skradzione szlafrok. Wracając z wycieczki można się naprawdę zdziwić, gdy z konta "uciekną" pieniądze za przywłaszczony przedmiot. Dodatkowo, hotel może zapisać w bazie, że dana osoba posunęła się do kradzieży i np. odmówić ponownego przyjęcia gościa. 

Co ludzie kradną z hotelu?

Poza szlafrokami, z hotelowych pokoi często znikają ręczniki, czajniki, szklanki, pościele, a nawet... dekoracyjne obrazy. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy możemy zabrać coś ze sobą z hotelu, jak w przypadku jednorazowych szamponów i płynów, lepiej tego nie brać. Mogą później spotkać nas naprawdę nieprzyjemne konsekwencje.