Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Niewiarygodne, o co pytają goście w polskich hotelach. "M jak miłość" to dopiero początek zabawnej listy
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 14.11.2023 19:05

Niewiarygodne, o co pytają goście w polskich hotelach. "M jak miłość" to dopiero początek zabawnej listy

Zakopane
Fot. Shutterstock/Dutch_Photos

Polscy turyści przygotowują się na zimowe wyjazdy. Ponieważ Boże Narodzenie jest dla wielu osób wyjątkowym okresem, to i wymagania turystów są wówczas bardzo specyficzne. Jednym z nich okazał się serial "M jak miłość".

Święta i sylwester w Zakopanem to marzenie tysięcy turystów. Wielu z nich nie wyobraża sobie już samodzielnego przygotowania świątecznej kolacji. O tym, jakie są oczekiwania gości w tym szczególnym czasie, opowiedział Karol Wiak, rzecznik Nocowanie.pl.

Kolacja, wielu gości i muzyka na żywo. Tego w Boże Narodzenie chcą Polacy

Polscy turyści od wielu lat dzielą się na dwie wyraźne grupy. Podczas gdy jedni szukają oszczędności i tanich noclegów z własną kuchnią, drudzy wolą zarezerwować nocleg na najwyższym poziomie. To właśnie w tej drugiej grupie pojawiają się bardzo nietypowe oczekiwania.

– Normą są już wysokie wymagania dietetyczne. Turyści oczekują pieczywa bezglutenowego, wegańskich wędlin, certyfikowanych produktów ekologicznych, niektórzy nawet dań przygotowywanych z uwzględnieniem różnych potrzeb zdrowotnych. Z kolei goście planujący święta na wyjeździe bardzo dokładnie dopytują o wigilijne menu. Najczęściej chcą, żeby było tradycyjne, jak w domu rodzinnym, ale zdarzają się prośby o nowoczesną wersję świątecznych potraw – przyznał Karol Wiak, rzecznik Nocowanie.pl.

Coraz częściej pojawiają się również dość szczegółowe zapytania o to, jak będzie wyglądała wigilia. Wiele osób marzy, żeby uczestniczyło w niej wiele osób. Oprócz tradycyjnych potraw ważna jest również muzyka – najlepiej grana na żywo przez góralską kapelę. Goście chcą również, aby dostarczono im choinkę i ozdoby, jednak drzewko wolą udekorować samodzielnie.

Mikołaj w odpowiednim momencie i opiekunka do dzieci

Jak podkreślono w komunikacje Nocowanie.pl, goście coraz częściej pytają o to, czy w obiekcie dostępna jest opiekunka do dzieci lub instruktor narciarstwa, który poprowadzi zajęcia dla najmłodszych. – Rynek szybko odpowiada na tego typu potrzeby, w naszym serwisie znaleźć można obiekty oferujące opiekę nad dzieckiem w pakiecie z noclegiem – podpowiada Karol Wiak.

W kontekście świąt ważna jest również wizyta św. Mikołaja. Jegomość w czerwonym stroju, który wręcza upominki wszystkim gościom, powinien pojawić się "w odpowiednim momencie". Inne zachcianki to również kuligi z ogniskami, czy podstawienie skuterów śnieżnych pod drzwi hotelu.

Nietypowe prośby? Lista jest coraz dłuższa

Niektórzy klienci posiadają również bardzo nietypowe życzenia. Jeden z gości złożył zamówienie na materac o najwyższej twardości. Inny pytał, czy słońce w zarezerwowanym przez niego pokoju nie będzie rano świeciło prosto w twarz.

Klienci pytają również o rozrywkę. "O dostęp do konkretnych serwisów streamingowych, a nawet o możliwość obejrzenia konkretnego serialu, jak pewna turystka, która niepokoiła się, czy na pewno nie przegapi kolejnych odcinków "M jak Miłość"".

Coraz popularniejsze są także wyjazdy ze zwierzętami. O ile zabranie psa czy kota już nikogo nie dziwi, o tyle fakt, że to zwierzęta potrafią wybierać pokoje, już owszem. To jednak nie koniec. Goście proszą o przygotowanie specjalnego jedzenia dla zwierząt, dostarczenie małego materaca i pościeli dla czworonoga, czy zapewnienie mu opieki na czas, kiedy właściciel będzie bawił się na stoku.

Tagi: Polska