Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Nietypowe obiekty bez tłumów turystów? Wystarczy wpisać nazwę miasta
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 25.09.2023 20:12

Nietypowe obiekty bez tłumów turystów? Wystarczy wpisać nazwę miasta

Turyści
Fot. Shutterstock/Vedad.Ceric, TikTok/@konecka.travel

Niekiedy trudno jest zachwycać się popularnymi obiektami podczas podróży. Dlaczego? Ilość turystów potrafi przytłoczyć, a to odbiera całą przyjemność ze zwiedzania. Na szczęście jest strona, która za nas znajdzie nietypowe obiekty, o których mało kto wie, że istnieją. O tym, jak działa, opowiedziała jedna użytkowniczka TikToka.

“Dodatkowo możesz zainspirować się różnymi planami wycieczek” - zdradza tiktokerka. 

Zwiedzanie bez tłumów turystów? To możliwe

Te najbardziej znane obiekty turystyczne cieszą się tak ogromną popularnością, że niekiedy ich zwiedzanie i podziwianie może być istną udręką. To wszystko za sprawą tłumów ludzi. Zrobienie zdjęcia przy znanym pomniku czy budynku graniczy wówczas z cudem. Ci, którzy preferują spokojne zwiedzanie, mogą udać się do punktów mniej obleganych, a które również potrafią zachwycać.

Tiktokerka @konecka.travel podzieliła się ze swoimi obserwatorami stroną, która w dużym stopniu ułatwia zwiedzanie. Mowa o Atlas Obscura, gdzie w szybki sposób można znaleźć nietypowe obiekty, które warto zwiedzić i o których istnieniu mało kto wie. 

Nietypowe obiekty turystyczne. Nie Koloseum i Schody Hiszpańskie

Zainteresowani zwiedzaniem ciekawych obiektów turystycznych mogą skorzystać ze strony o nazwie Atlas Obscura. Jak zdradza tiktokerka, możemy znaleźć tam nietypowe miejsca, które nie są oblegane przez turystów. “Dodatkowo możemy zainspirować się różnymi planami wycieczek, wybierając je pod kątem tematycznym np. kultura, jedzenie, historia czy ukryte miejsca” - wyjaśnia.

Jedyne co trzeba zrobić, to wpisać lub wybrać z gotowej listy miasto. Na stronie można zapisać sobie miejsca, w których już byliśmy, a także dodać te, które planujemy odwiedzić. Dużym ułatwieniem jest również mapa, gdzie zaznaczone są poszczególne obiekty. 

@konecka.travel Strona na której znajdziesz nietypowe obiekty na całym świecie! Wpiszemy sobie np Rzym I jak widać pokazują się inne obiekty niż Koloseum, Fontanna di Trevi czy Schody Hiszpańskie. Dodatkowo możesz zainspirować się różnymi planami wycieczek (można je kupić, ale organizując je na własną rękę wyjdzie taniej) Wybierając je pod kątem tematycznym np Kultura, Jedzenie, Historia, Ukryte miejsca Strona nazywa się Atlas Obscura #zwiedzajswiat #podróże #podróżpoeuropie #traveltips ♬ Epic Music(863502) - Draganov89

Ciekawe miejsca w Polsce. Na liście 166 obiektów

Na stronie Atlas Obscura znajduje się mnóstwo obiektów rozmieszczonych na całym świecie. Nie zabrakło też tych, które można znaleźć w Polsce. To m.in. Kaplica Czaszek w Kudowie Zdrój, Muzeum Neonów w Warszawie, Muzeum Plakatu w Warszawie, Przejście, czyli rzeźby ludzi wychodzących z ziemi we Wrocławiu, czy aleja Elvisa Presleya w Krakowie.