Turysci.pl
Nie żyje młody chłopak

unsplash.com David Tomaseti

16-latek wypoczywał na plaży, teraz nie żyje. Rodzice ostrzegają innych, nagranie pokazało straszną prawdę

21 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

Nie żyje nastolatek, który postanowił spędzić kilka chwil w wodach hiszpańskiej plaży. Chłopak poszedł ponurkować, jednak niedługo potem zmarł. Przyczyna śmierci zadziwiła jego rodziców, którzy teraz chcą ostrzec innych. Nie spodziewa

Nie żyje chłopak, który spędzał wakacje w Hiszpanii. Nikt nie mógł przewidzieć, że nurkowanie okaże się dla niego tak tragiczne w skutkach. Choć mogłoby się wydawać, że się utopił lub popełnił błąd, wcale tak nie było. Przyczyna zgonu okazała się zaskakująca dla jego bliskich. Okazało się, że 16-latek zmarł z powodu zagrożenia, o jakim chyba mało kto by pomyślał. Każdy powinien wiedzieć, na co należy uważać.

Nie żyje 16-latek, powód śmierci zdumiewa

Rodzina pochodząca z Montagut i Oix, hiszpańskiej gminy w Katalonii, postanowili spędzić wakacje w Costa Brava. Beztroskie chwile szybko sie jednak skończyły w najgorszy możliwy sposób. 16-latek postanowił zanurkować, co do tej pory nie sprawiało mu żadnych trudności. Nikt z obecnych nie mógł przewidzieć jednak tak dramatycznego finału. Okazało się, że podczas relaksu w wodzie nastolatek został ukąszony przez małą rybę. Wstępna sekcja zwłok wykazała, że doznał wstrząsu anafilaktycznego.

Chłopak miał na szyi, w okolicach jabłka Adama, małą rankę. To tam najpewniej ukąsiło go stworzenie, wpuszczając jednocześnie truciznę do ciała. Niestety, ilość okazałą się zabójcza dla młodego organizmu. Rodzina nie kryła zdumienia, gdy dowiedziała się o przyczynie zgonu. Jak się okazało, 16-latek miał ze sobą kamerę, na kórej zachowało się nagranie. Dzięki niemu odkryto straszną prawdę. 

Wszystko widać na nagraniu

Okazało się, że ostatnie chwile chłopaka nagrały się na kamerze, którą miał ze sobą. Obraz okazał się bardzo pomocny w ustaleniu, jaka ryba okazała się tak ogromnym zagrożeniem. Ustalono, że to mała, niepozorna ryba zwana ostrosz sieklik. Te jadowite osobniki można spotkać Morzu Śródziemnym i Atlantyku, jednak gdy temperatura jest wysoka mogą się pojawić także na wybrzeżach. Ich ukąszenia mogą mieć fatalne konsekwencje, takie jak obrzęk czy zaczerwienienie, a w skrajnych przypadkach nawet zawał serca. W przypadku 16-latka doszło do ciężkiej reakcji alergicznej.

Rodzice chłopaka nie chcieli podać jego personaliów, jednak ostrzegają innych. To bardzo ważne, by wyjeżdżając na wakacje dobrze poznać florę i faunę okolicy, w jakiej zamierza się spędzić urlop. Może się okazać, że nawet pozornie małe czy niegroźne stworzenia stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Przed każdym wyjazdem, zwłaszcza do egzotycznych krajów, trzeba się zapoznać ze wszelkimi możliwymi niebezpieczeństwami.

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >