Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > "Nie czułam się bezpiecznie". Turystka mówi, jak zachowywali się miejscowi
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 09.09.2023 17:41

"Nie czułam się bezpiecznie". Turystka mówi, jak zachowywali się miejscowi

Egipt zwiedzanie
Fot. Shutterstock/Tiktok

Często odwiedzając obcy nie kraj, nie zdajemy sobie sprawy ze skali niebezpieczeństwa, jakie może na nas na miejscu czekać. Nie zawsze też zapoznajemy się wcześniej z kulturą, zasadami, czy przyzwyczajeniami lokalnej społeczności. To duży błąd. 

Zwykle zderzamy się wówczas z rzeczywistością, przez co wymarzone wcześniej miejsce staje się jednym wielkim rozczarowaniem. O tym, jak źle wspomina wakacje w Egipcie, opowiada jedna z tiktokerek. 

Turyści w Egipcie. Czy na pewno jest tam bezpiecznie?

W sieci nie raz internauci ostrzegali przed pewnymi zachowaniami, jakich byli świadkami podczas swoich zagranicznych podróży. Wiele nieprzyjemnych sytuacji miało miejsce właśnie w Egipcie. Wielokrotnie padało stwierdzenie, że Egipt nie należy do najbezpieczniejszych miejsc, szczególnie dla samotnie podróżujących kobiet, bądź rodzin z małymi dziećmi. I choć spędzając czas w kurorcie, turyści mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo, to udając się na wycieczkę, gdzie w planach jest zwiedzanie, czasem trudno mówić bezpieczeństwie.

Trzeba mieć na uwadze fakt, że mimo słów osób, na których ten kraj wywarł pozytywne wrażenie, to wciąż występuje tam podwyższone zagrożenie terroryzmem. Oprócz tego, tamtejsze społeczeństwo niekiedy bardzo poważnie traktuje odpowiedni ubiór czy zachowanie wśród turystów. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, co nam wolno, a czego nie wolno robić w Egipcie, by nie narazić się na nieprzyjemności.

TikTokerka o podróży do Egiptu: “Czułam się nieswojo”

Grace Cheng regularnie publikuje na TikToku filmy ze swoich podróży. W jednym z nich opowiedziała, jak duże było jej rozczarowanie, gdy udała się w podróż do Egiptu.

Podczas całej podróży postanowiła, że musi skorzystać z różnych atrakcji, jakie oferuje to miejsce. Przyznała jednak, że te wakacje wspomina jako jedno z najgorszych doświadczeń w jej życiu.

“Czułam się nieswojo, odwiedzając Egipt… Oszustwa są tutaj poważnym problemem i jako osoba, która pierwszy raz tu przyjechała, tak naprawdę nie zdawałam sobie z tego sprawy” - wyznała na filmie tiktokerka.

Kobieta nawet będąc w towarzystwie osobistego przewodnika, obawiała się miejscowych. Obawiała się w szczególności mężczyzn, którzy jak stwierdziła, nie odrywali od niej wzroku.

“Jeśli mam być szczera, nie czułam się tutaj bezpiecznie” - dodała Grace.
 

Czego robić w Egipcie? Turystka ostrzega

Tiktokerka wyznała, że będąc w Egipcie, cały czas próbowano wyłudzić od niej pieniądze. Jak sama stwierdziła, lokalni mieszkańcy byli w stanie zaoferować wszystko, byle otrzymać zapłatę.

“Nie pozwólcie nikomu zrobić sobie zdjęcia, nie pozwólcie, aby ktokolwiek włożył wam cokolwiek do ręki i nie idźcie za nikim, jeśli ma wam coś do pokazania” - ostrzega tiktokerka.