Turysci.pl
Natalia Kukulska dantejskie sceny

Fot. Wikimedia Przemek Bednarczyk http://bedur.yh.pl/foto/natalia/ CC BY-SA 2.5

Po latach wyjawiła szczegóły z dnia śmierci Anny Jantar. Porażające sceny na lotnisku

6 Września 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Natalia Kukulska w rozmowie z mediami wróciła do rodzinnej tragedii, która na zawsze zmieniła jej życie. Kukulska opowiedziała o szczegółach z dnia śmierci jej matki. Po katastrofie samolotu, w której zginęła Anna Jantar, na lo

Natalia Kukulska zrobiła niesamowitą karierę, jednak zawsze na myśl o niej odżywała będzie rodzinna tragedia, w której zginęła jej matka. Anna Jantar straciła życie w katastrofie lotniczej. Na lotnisku legendarną już wokalistkę miała przywitać jej córka. Kukulska w rozmowie z mediami postanowiła podzielić się wspomnieniami dotyczącymi wydarzeń z tego feralnego dnia. Szczegóły są poruszające.

14 marca 1980 roku Natalia Kukulska czekała na swoją mamę na lotnisku. Przyszła gwiazda polskiej sceny muzycznej miała wówczas 4 lata. Chociaż była bardzo młoda, okazało się, że zachowała z tej tragedii pewne szczegółowe wspomnienie, którym postanowiła podzielić się na łamach jednego z magazynów. Zaraz po katastrofie samolotu, którym leciała Anna Jantar, na lotnisku zapanował prawdziwy chaos.

Natalia Kukulska o tym, co działo się na lotnisku po katastrofie samolotu

Natalia Kukulska nie pamięta wiele z tego feralnego dnia. Wokalistka przyznała, że większość wydarzeń z 14 marca 1980 roku zna głównie z opowieści. Jednak zachowała jedno szczególne wspomnienie, o którym opowiedziała na łamach Gali, udzielając wywiadu w 2007 roku. Do katastrofy doszło na warszawskim Okęciu po godzinie 11:00.

- Wtedy na lotnisku, tuż po katastrofie, w tym zamieszaniu, wśród płaczących ludzi nie rozumiałam, co się stało. Pamiętam, jak babcia wyrwała mi z rąk bukiet frezji i rzuciła je na ziemię. Pamiętam karetki pogotowia, które reanimowały rodziny, rozlewał się alkohol podawany na uspokojenie. Resztę znam z opowiadań - słowa dorosłej już wokalistki pojawiły się w Gali.

Po śmierci matki Natalia Kukulska została otoczona opieką najbliższej rodziny. Jak podkreśla sama wokalistka, jej ojciec robił wszystko, aby przyszła gwiazda miała szczęśliwe dzieciństwo. W katastrofie radzieckiego samolotu Ił-62 na warszawskim okęciu zginęli wszyscy pasażerowie - 87 osób. 

Niedawno Natalia Kukulska mogła zobaczyć w opolskiej Alei Gwiazd tablicę z autografem swojego ojca. Wśród galerii sław wcześniej już znalazła się także jej mama, Anna Jantar. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o śmierci legendy Krakowa, która przyjaźniła się z Janem Pawłem II.

Źródło: Fakty

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >