Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Największa atrakcja Krakowa powraca już w ten weekend. Na bulwarach będą tłumy
Natalia Księżak
Natalia Księżak 07.06.2024 15:20

Największa atrakcja Krakowa powraca już w ten weekend. Na bulwarach będą tłumy

turyści
fot.Longfin Media/Shutterstock

Już w ten weekend, 8 i 9 czerwca, tłumy turystów zawitają do Krakowa. Pod Wawelem ponownie pojawi się ogromne widowisko, które fascynuje zarówno młodszych, jak i starszych gości. Widzowie zobaczą fajerwerki, lasery, a Kraków stanie się stolicą smoków…

W ten weekend smoki zawitają do Krakowa

Dwudniowe smocze święto zawita do Krakowa już w ten weekend. Ulice miasta wypełnią się kolorowymi postaciami, muzyką i radością. W sobotę wieczorem na widzów czeka prawdzie widowisko. Nad Wisłę zawitają ziejące ogniem gady. Parada Smoków odbędzie się już po raz 23. 

Czytaj więcej: Wraca kontrola na wszystkich granicach we Włoszech. Ryanair wydał pilny komunikat

“Myślę, że wiele osób bardzo się cieszy, że smoki wracają i wieczorne wydarzenie odbędzie się w pełnym kształcie. Tak, jak we wszystkich edycjach, także i w tej dodamy nowe elementy, które uatrakcyjnią ten wieczór i zaskoczą widownię” - mówi w rozmowie z RMF FM Adolf Weltschek, reżyser widowiska.

Smoki i lasery. Ile kosztuje parada smoków w Krakowie?

W sobotę i niedzielę władze Krakowa zapraszają na Smoczy Piknik Rodzinny odbywający się na Bulwarze Czerwieńskim. Tuż pod Wawelem na najmłodszych czekają konkursy, upominki i atrakcje. Organizatorzy zapewniają, że “smoki z pewnością będą grzeczne”.

Czytaj więcej: "Idzie sezon na oszustwa"? Po upadku biura podróży turyści są wściekli. Na co mogą liczyć tuż przed wakacjami?

Tłumy mieszkańców najbardziej czekają jednak na sobotni wieczór. Ogromne smoki przelecą nad Wisłą przy zachwycającej muzyce, w otoczeniu efektów świetlnych i laserowych. To widowisko naprawdę zapiera dech w piersiach!“ W tym roku będą drony z fajerwerkami, flightboard, czyli akrobacje na wodzie” - dodają organizatorzy. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.
 

O której godzinie jest parada smoków?

Organizatorzy zapraszają na Smoczy Piknik Rodzinny przez cały weekend. Atrakcje na Bulwarze Czerwieńskim dostępne będą w sobotę i niedzielę od godziny 10 rano, aż do 20. Wielkie Widowisko Plenerowe odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godzinie 22. Warto nad brzeg Wisły przybyć już wcześniej, aby zająć sobie dogodne miejsce - na tym wyjątkowym pokazie co roku nie brakuje publiczności. 

W niedzielę 9 czerwca na turystów w Krakowie czeka Parada Smoków. Pochód rozpocznie się w samo południe. O godzinie 12 kolorowe stwory ruszą z Plant, przez ulicę Grodzką, aż do Rynku Głównego.