Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Najlepsze europejskie kierunki na wakacje. Ronaldo często odwiedza numer jeden
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 21.02.2024 08:21

Najlepsze europejskie kierunki na wakacje. Ronaldo często odwiedza numer jeden

Plaża
Canva

Turyści, którzy planują wyjechać na wakacje w tym roku powinni już zacząć myśleć o rezerwowaniu wycieczek. To najlepszy czas, aby nie przepłacać. Jaki kraj w Europie warto wybrać na wakacje?

Dla tych, którzy nie wiedzą gdzie się udać, organizacja European Best Destinations przygotowała listę najlepszych kierunków. Gdzie najlepiej wyjechać na tegoroczny urlop? 
 

Najlepsze kierunki na urlop. Gdzie wyjechać na wakacje?

Jeśli myślimy coraz częściej o letnim urlopie, warto skorzystać z listy przygotowanej przez organizację European Best Destinations. Spośród 500 miejsc, EBD wybrało 20 najlepszych europejskich miejsc na ten rok.

European Best Destinations wzięła pod uwagę opinie około miliona osób z 172 krajów. Na pierwszym miejscu znalazło się miasto, które regularnie odwiedza Cristiano Ronaldo.

Gdzie warto pojechać na wakacje za granicę? Marbella to najlepszy europejski kierunek

Według European Best Destinations, Marbella, która zajęła pierwsze miejsce na liście, przyciąga głównie swoim słonecznym klimatem, imponującymi polami golfowymi oraz wyśmienitą lokalną kuchnią. To właśnie te cechy są kluczowe dla turystów szukających miejsca do wypoczynku.

Dlatego właśnie Marbella zdobyła najwięcej głosów w badaniu rynku turystycznego. To bardzo znane miasto na południu Hiszpanii, które słynie z luksusu, przystani dla ekskluzywnych jachtów i butików najlepszych marek modowych. Często porównuje się je nawet do Saint-Tropez. W Marbelli swoje domy mieli znani ludzie, jak Audrey Hepburn i Sean Connery.
 

Jaki kraj w Europie wybrać na wakacje?

"Zauważamy, że turyści udają się w miejsca oddalone od tych utartych turystycznych szlaków, jak chociażby Lege-Cap-Ferret, Ponza, francuskie Porto-Vecchio czy Wyspy Owcze, które zapewniają proste, wakacyjne przyjemności" - podkreślił w oświadczeniu przekazanym magazynowi "Forbes" Maximilien Lejeune, dyrektor generalny European Best Destinations.

Wspomniany trend staje się widoczny dopiero w drugiej dziesiątce rankingu, gdzie znalazły się wymienione miejsca zajmując kolejno: 11., 13., 14. i 16. miejsce. Należy jeszcze uzupełnić listę interesujących turystycznie kierunków o takie miejsca jak Sienna, region winiarski Szampanii we Francji, włoskie Sirmione, Piran, Newquay oraz greckie Thassos.

Tagi: Turystyka