Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Najbardziej znienawidzony przez Polaków kierunek na all inclusive. "Obsługa rozbestwiona jak w żadnym innym kraju"
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 15.09.2023 19:03

Najbardziej znienawidzony przez Polaków kierunek na all inclusive. "Obsługa rozbestwiona jak w żadnym innym kraju"

Plaża w Tunezji
fot. Olga Vasilyeva / Shutterstock

Wakacje dla wielu już się zakończyły. Polacy tłumnie powracają z all inclusive. Nie wszyscy jednak zaliczą tegoroczny urlop do udanych. Jest jeden kierunek, który szczególnie nie przypadł do gustu naszym czytelnikom.

W komentarzach na facebookowym profilu portalu Turyści.pl kilkadziesiąt osób wypowiedziało się na temat warunków i poziomu obsługi w jednym z popularnych kurortów. Czy to najgorszy kierunek all inclusive wśród Polaków? 

Pojechała na wakacje do Tunezji. Była zdruzgotana

W czwartek 14 września opisywaliśmy sprawę pewnej Polki, która wraz z partnerem wybrała się na wakacje do Tunezji. Kobieta była bardzo niezadowolona z warunków, jakie zastała na miejscu. 

"Brud i syf. Hotel bardzo przeludniony. Bardzo dużo gości z Algierii. Za mało personelu w restauracji. Obsługa bardzo nieprofesjonalna i bezczelna z menadżerem na czele" - napisała na jednej z facebookowych grup dot. wakacji. 

"Jestem zdruzgotana, załamana, będę dochodzić do siebie jeszcze trochę. To wszystko się tak skumulowało. Od wyjazdu ciągle kłócę się z partnerem. Daliśmy się nabrać, chcieliśmy mieć dogodne warunki do przenocowania w hotelu i wyżywienie na jakimś poziomie. To była katastrofa, woleliśmy przebywać poza hotelem" - dodała Polka. 

Nasi czytelnicy są zgodni: lepiej unikać Tunezji

Opublikowaliśmy powyższy artykuł na naszym facebookowym profilu. W komentarzach natychmiast wywiązała się dyskusja na temat warunków panujących w Tunezji. Czytelnicy serwisu Turyści.pl nie pozostawili suchej nitki na tym kierunku. 

"Byłam w Tunezji raz i nigdy tam nie wrócę. Okradli nas w hotelu, jedzenie beznadziejne, arogancki do bólu dyrektor hotelu. Jedynie dwudniowa objazdówka wykupiona dodatkowo spełniła nasze oczekiwania" - napisała pani Anna. 

"Bez znaczenia z jakim biurem podróży pojedziesz! Tunezja to Tunezja. Ani czysto, ani bajecznie nie będzie. I trzeba się z tym liczyć" - dodała pani Karolina. "Byłam rok temu w Tunezji. Pełno tubylców na posiłkach. Był tzw. szwedzki stół i wszyscy brali to jedzenie brudnymi łapami, nie dało się w ogóle dobić do tego" - napisała pani Dominika. 

"Tunezja to najgorsze moje wakacje. Never again" - oznajmiła pani Jolanta. “Co do obsługi faktycznie rozbestwiona, jak w żadnym innym kraju” - dodała pani Krystyna.

Przed rezerwacją wakacji koniecznie sprawdź hotel

Nie jest tajemnicą, że w kolorowej broszurze wszystkie hotele wyglądają idealnie. Rzeczywistość zazwyczaj wygląda o wiele inaczej. Nasi czytelnicy apelują, by koniecznie przed wyjazdem sprawdzić warunki w hotelu. Można to zrobić np. czytając opinie innych klientów i sprawdzając ogólną ocenę obiektu w internecie. 

"Wyjeżdżając do Tunezji, Maroka, Egiptu trzeba wybierać hotele 5*. Tylko takie spełniają określone warunki. Albo tanio ,albo dobrze" - tłumaczyła pani Grażyna. "Nikt normalnie myślący nie kupuje w krajach afrykańskich hotelu 3*" - dodała pani Ewa. 

"Hotel 3* opinie 2.7 na 6 z tak niska opinia się jeszcze nie spotkałem. Cena zaważyła pewnie o wyborze. Proponuję czytać opinie a następnie wybierać, niestety tanio to przeważnie niski poziom obsługi" - podsumował pan Rafał.