Turysci.pl

Fot. YouTube Ruptly (screen)

Pokazał, co jego zdaniem stało się na ulicach Rzymu po Sylwestrze. Podróżni jeszcze nie widzieli takiej odsłony Wiecznego Miasta

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Tworząc brutalne nagranie, Diego Fenicchia pokazuje nam ulice Wiecznego Miasta, na których znajduje się mnóstwo martwych ptaków. Jak twierdzi, nagrał wszystko w nocy z 31 grudnia 2020 roku na 1 stycznia 2021 roku. Ten drastyczny obraz ma być dowodem na to, jak szkodliwa może być działalność człowieka. W imię rozrywki mieszkańców Rzymu życie miały straciły setki zwierząt. Materiał wideo został opublikowany na platformie YouTube na koncie Ruptly. O szczegółach informuje portal o2.pl.

Oglądając nagranie, widzimy, że w sylwestrową noc (autor twierdzi, że wtedy zarejestrował materiał) ulice Rzymu świeciły pustkami – podobnie jak w Polsce i innych krajach europejskich, w których wprowadzono w ostatnim okresie dodatkowe restrykcje. Kadry, które pokazuje Diego Fenicchia, przypominają nieco sceny z horrorów. W takim wydaniu turyści nie mają okazji oglądać miasta. Wygląda to tak, jakby tysiące ptaków nagle spadło na ziemię i zmarło. Czy jest to rzeczywiście efekt zabaw mieszkańców Wiecznego Miasta?

Wstrząsające nagranie z Rzymu. Puste ulice i tysiące martwych ptaków

Robiąc nagranie, wiele wskazuje na to, że Diego Fenicchia sam był bardzo zdziwiony tym, jak 1 stycznia 2021 roku wyglądały główne ulice Rzymu. Autor materiału wideo nie szczędził krytycznych komentarzy, pokazując internautom gromady martwych ptaków w Wiecznym Mieście. Według niego do wydarzenia doszło w nocy z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku, a zwierzęta ucierpieć miały przez sztuczne ognie. Tak sam skomentował film:

To po prostu zepsucie ludzi. Petardy, setki martwych ptaków. Smutne i zadziwiające – słowa autora cytuje portal o2.pl .

Według mężczyzny rzekomo wiele wskazuje na to, że ptaki pozdychały z powodu licznych wybuchów fajerwerków, które przestraszyły zwierzęta. Warto też zaznaczać, że burmistrz Rzymu Virginia Raggi zakazał tej formy świętowania Nowego Roku w 2020. A jednak nagranie może sugerować, że Wieczne Miasto rozświetliło się o północy, a mieszkańcy nie wzięli sobie nakazu do serca.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez o2.pl, International Animal Protection Organization obwinia ludzi za nieodpowiedzialne działania, które doprowadziły do śmierci tysięcy zwierząt. Organizacja ta zajmuje się ochroną praw zwierząt. Jak pisze medium, przedstawiciele podkreślić rzekomo mieli, że ptaki zginęły przez mieszkańców Rzymu, którzy postanowili puszczać fajerwerki w Sylwestra.

???? Sylwester to noc szalonej zabawy... Ale zwierzęta przeżywają ten czas inaczej. Słysząc odgłosy strzelających...

Opublikowany przez Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Poniedziałek, 28 grudnia 2020

Nagranie ma potwierdzać, jak szkodliwe są fajerwerki. Do walki ze zwyczajem dołączają sklepy

Trzeba pamiętać, że fajerwerki są bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Warto zaznaczyć, że ludzie potrafią bawić się nimi nie tylko w Sylwestra, ale zarówno kilka dni przed, jak i po 31 grudnia.

Sylwestrowy zwyczaj odpalania petard i fajerwerków krzywdzi wiele zwierząt: zarówno towarzyszących człowiekowi, jak i wolno żyjących, gospodarskich, hodowlanych, tych w ogrodach zoologicznych i w schroniskach – przekazuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Sylwester to noc szalonej zabawy... Ale zwierzęta przeżywają ten czas inaczej. Słysząc odgłosy strzelających fajerwerków, umierają ze strachu. Okaż im serce i nie strzelaj w Sylwestra – tak brzmiał komunikat fundacji 28 grudnia 2020 roku.

Na szczęście świadomość wśród ludzi stopniowo rośnie. Do walki z tym szkodliwym zwyczajem dołączają duże sieci sklepów, które rezygnują ze sprzedawania fajerwerków. Już kolejny rok między innymi markety budowlane OBI nie prowadzą sprzedaży tych środków: „Drodzy klienci, w trosce o dobro zwierząt oraz ochronę środowiska zaprzestaliśmy sprzedaży fajerwerków”.

Pamiętajmy – bez względu na to, czy jesteśmy w podróży, czy nie – by dbać o środowisko naturalne i zwierzęta. Rozrywka nie powinna powodować cierpienia innych stworzeń, o czym doskonale wiedzą też zatroskani właściciele psów, którzy 31 grudnia często dwoją się i troją, by uspokoić swoje przestraszone psiaki.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o interesującym nagraniu z Tatr. Sylwestrowy materiał wideo z gór wzbudził dużą ciekawość wśród internautów. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >

Europa

Szokujące odkrycie na plaży. Woda wyrzuciła na brzeg biały pojemnik z nietypową zawartością
Czytaj więcej >
Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >