Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Nagle ściany z piasku runęły i zasypały dzieci. Plażowicze ruszyli z pomocą
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 23.02.2024 07:32

Nagle ściany z piasku runęły i zasypały dzieci. Plażowicze ruszyli z pomocą

Plaża
Fot. Canva, YouTube CBS Mornings

Nawet niewinna zabawa może doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Na Florydzie podczas rodzinnych wakacji dzieci wykopały spory dół w piasku, do którego potem weszły. Nagle zostały nim zasypane. Plażowicze, a także ratownicy, którzy błyskawicznie przybyli na miejsce ze wszystkich sił próbowali je wydostać.

“Incydent w Lauderdale jest bolesnym przypomnieniem, dlaczego musimy współpracować, aby nasze plaże były bezpieczne - powiedział dyrektor stowarzyszenia, Bernard J. Fisher II, cytowany przez Yahoo!News.

To miały być rodzinne wakacje na Florydzie. Dzieci zasypał piasek

Dzieci potrafią mieć różne pomysły i naturalne jest, że nieraz ponosi je fantazja. To, co jednak stało się 20 lutego podczas wspólnego wypoczynku pewnej rodziny, aż mrozi krew w żyłach. 7-letnia Sloan wraz ze swoim starszym o dwa lata bratem Maddoxem Mattinglym wyjechali z rodzicami na wakacje na Florydę. Będąc tam, nie omieszkali skorzystać z pobliskiej plaży w Lauderdale-by-the-Sea. Problem w tym, że była ona niestrzeżona.

Dzieci beztrosko bawiły się w piasku. W końcu wpadły na pomysł, by wykopać dziurę. Osiągnęła ona głębokość ok. 1,5 m. Sloan i Maddox wskoczyli do środka, jednak w pewnym momencie ściany z piachu się na nie zapadły. 

Zjawili się ratownicy. Jedno dziecko nie przeżyło

Znajdujący się na miejscu plażowicze natychmiast podjęli próbę wydostania dzieci na powierzchnię. Pojawili się też ratownicy medyczni i policjanci. Przy użyciu łopat, desek i oczywiście własnych rąk kopali w piasku. CBS News podaje, że udało się uratować 9-letniego Maddoxa.

W końcu wyciągnęli i 7-latkę. Była nieprzytomna. Próbowano ją reanimować, także w drodze do szpitala. Mimo błyskawicznej reakcji i wielkiego trudu mała dziewczynka zmarła. Rodzinne wakacje skończyły się wielką tragedią. 

Przestroga dla turystów na plaży

American Lifeguard Association, wyrażając smutek i współczucie dla pogrążonej w żałobie rodziny, skorzystała z okazji, by przypomnieć plażowiczom, jak potrafi być niebezpieczne kopanie dziur na plaży. “Incydent w Lauderdale-by-the-Sea jest bolesnym przypomnieniem, dlaczego musimy współpracować, aby nasze plaże były bezpieczne - powiedział dyrektor stowarzyszenia, Bernard J. Fisher II.

Źródło: Yahoo!News

Czytaj też: Pogrzeb Tomasza Komendy. Rodzina ma jedną prośbę