Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Morze wyrzuciło na plażę dziewięć ciał. Koszmar w uwielbianym przez Polaków kurorcie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 24.01.2024 16:29

Morze wyrzuciło na plażę dziewięć ciał. Koszmar w uwielbianym przez Polaków kurorcie

Plaża
Fot. Shutterstock/O'SHI

W popularnym wśród Polaków wakacyjnym kurorcie doszło do tajemniczych epizodów na lokalnych plażach. W ciągu sześciu styczniowych dni morze wyrzuciło na brzeg aż dziewięć ludzkich ciał.

Ciała znaleziono na tureckiej plaży w Antalyi oraz jedno w Muğla. Koszmar w uwielbianym przez turystów kraju trwa. 

Ciała turystów wyrzuciło morze. Przerażające odkrycie w Turcji

22 stycznia turecki portal Mynet podał, że doszło do kolejnych odkryć. Na plaży hotelu w dzielnicy Serik w Antalyi znaleziono dwa ciała, z kolei na terenie hotelu w Mugla pojawiło się jeszcze jedno, tym razem były to zwłoki kobiety bez ręki. Na chwilę obecną, nie są znane przyczyny śmierci tych trzech osób.

Jeszcze kilka dni wcześniej u wybrzeży tureckiego kurortu Antalyi ratownicy natrafili na ciało mężczyzny, który miał rezerwację w pobliskim pięciogwiazdkowym hotelu w rejonie Aksu. Po tym przerażającym odkryciu pojawiło się kolejnych sześć ciał. W sumie już dziewięć zwłok zostało wyrzuconych na brzeg. 

Seria tragicznych zdarzeń. Jest stanowisko ministra spraw wewnętrznych

Informacja o niespodziewanych, tragicznych odkryciach zwłok dotarła do lokalnych władz. Minister spraw wewnętrznych Ali Yerlikya wydał oświadczenie, w którym przekazał druzgocące wieści. Dzięki specjalistom udało się zidentyfikować jedno ciało. “W wyniku badań prowadzonych przez zespoły kryminalistyczne w związku z ofiarami odnalezionymi z u wybrzeży Antalyi, okazało się, że udało się rozpoznać jedno z sześciu ciał wyrzuconych na brzeg” - powiedział Ali Yerlikaya.

Zidentyfikowane zwłoki to Merve Shevval Elmas, który od jakiegoś czasu uchodził z zaginionego. Naukowcy kryminalistyki dowiedli, co łączy pozostałe ofiary. Okazało się, że pięć pozostałych miały na sobie ubrania wyprodukowane w Syrii. Niedługo później pojawiła się informacja z Ambasady Libanu w Ankarze, że 11 grudnia 2023 roku statek z ok. 90 osobami płynął na Cypr, ale utracono z nimi jakikolwiek kontakt i statku nie dało się namierzyć. Jedna z ofiar, którą morze wyrzuciło na brzeg w Mugla może być jeden z kilku imigrantów, którzy zginęli niedaleko przylądka Kurtoglu 6 stycznia br. 

Nagła śmierć na popularnej atrakcji w Turcji

Turcja od kilku lat króluje wśród Polaków i tylko. Turyści doskonale wiedzą, że tam nie ma mowy o wydaniu wszystkich swoich oszczędności. Jest względnie tanio, a zapierających dech w piersiach widoków i atrakcji jest naprawdę mnóstwo. Jeszcze niedawno pisaliśmy o tragicznej śmierci jednego z turystów na historycznym moście w kanionie Köprülü. Niemiec, chcąc uchwycić na zdjęciu wspaniałe krajobrazy, stracił równowagę i spadł 50 m w przepaść. Szanse na uratowanie turysty były bardzo nikłe. W wyniku licznych obrażeń mężczyzna zmarł.