Morskie Oko opadły szczękiFot. Wikipedia.org/Krzysztof T. miw/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Był na Morskim Oku po raz pierwszy. Wzbudził sensację. Turystom opadły szczęki

Morskie Oko stało się miejscem szokującego wydarzenia. Mężczyzna pojawił się tam pierwszy raz w życiu. Zebrani turyści nie mogli wyjść z podziwu. Ten wyczyn Polacy zapamiętają na długo. Dla wielu może okazać się wręcz nauką na całe życie. O sensacji piszą największe media. To przykład nie tylko dla podróżnych odwiedzających góry.

Morskie Oko znalazło się w samym centrum sensacji po niesamowitym wyczynie tego Polaka, który po raz pierwszy wybrał się w taką podróż. Turyści, którzy byli świadkami tego wydarzenia, mogą zapamiętać je na bardzo długo. O niesamowitym osiągnięciu Artura Świercza piszą najważniejsze media w kraju. Dla wielu może służyć za przykład wyjątkowej determinacji i wiary we własne możliwości.

Danielek nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła PolskęDanielek nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła PolskęCzytaj dalej

Będąc w Tatrach, mnóstwo turystów odwiedza Morskie Oko. Niektórzy do tego miejsca dochodzą o własnych nogach, inni podróżują bryczkami. Mało kto jednak jest tak zdeterminowany jak Artur Świercz. Polak po raz pierwszy zobaczył popularną atrakcję turystyczną, chociaż od urodzenia jest osobą z niepełnosprawnością. Dotarł tam o własnych siłach.

Artur Świercz dotarł nad Morskie Oko. Dał piękny przykład innym.

Morskie Oko zobaczył podczas swojej pierwszej podróży w Tatry. Artur Świercz czekał na ten wyjazd 28 lat. Mężczyzna urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i jest niepełnosprawny od urodzenia, przez co musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Jak przyznał w rozmowie z Onet.pl, ta wycieczka była wynikiem spontanicznej decyzji.

- Cały wyjazd był spontaniczną akcją. Kolega jechał autem i zaproponował taki kilkudniowy wyjazd. A że izolacja społeczna "dała w kość", stwierdziliśmy, że uciekamy z miasta. Mieliśmy już jakiś harmonogram miejsc, które miałem obowiązkowo zobaczyć, a wśród nich Morskie Oko. Po dotarciu na parking wysiedliśmy i ruszyliśmy w drogę - słowa Artura cytuje Onet.pl.

Jadąc nad Morskie Oko, Artur czuł wyjątkowy dopping ze strony innych turystów i spotkał się z dużą życzliwością. Podkreślił również, że bardzo podoba mu się tradycja pozdrawiania się na szlakach. Osiągnięcie celu było dla niego niemałym wyzwaniem, jednak mimo obciążenia fizycznego, Artur stwierdził, że podczas tego wyjazdu odpoczął psychicznie.

- Prawda jest jednak taka, że mimo sporego wysiłku fizycznego, bardzo mentalnie odpocząłem. Naładowałem energię. To pozwala mi myśleć, że jeszcze tam wrócę. Człowiek z gór wyjedzie, góry z człowieka nigdy. One naprawdę dają moc - dodał na łamach Onet.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przerwał milczenie. Niewiarygodne słowa, Polacy mogą być wściekli
2. "Pytanie na śniadanie" afery ciąg dalszy. Dziennikarka TVP w ostrych słowach, Michał Olszański nie wytrzymał i odpowiedział

Ciekawe co na to osoby, które nad Morskie Oko wolą jeździć bryczkami. Artur dał wspaniały przykład Polakom, pokazując, że wiele ograniczeń można pokonać determinacją i ciężką pracą, a niepełnosprawność i nie powinno być aspektem definiującym. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkiej panice na polskim lotnisku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies wyskoczył na 4-letniego chłopca na rowerze. Niemożliwe, kto pojawił się w samą porę, jest wideo
  2. Niesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegół
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Mieszkańcy kamienicy są wstrząśnięci. Sąsiadka wyprowadziła się, ale zostawiła głodne zwierzęta, okropny widok

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł