"Milionerzy". Pytanie związane z turystykąPlayer TVN

W TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecie

"Milionerzy" to uwielbiany przez Polaków teleturniej, który można oglądać na antenie kanału TVN. Często padają tam pytania, które zainteresują turystów. Tym razem padło pytanie za milion. Chodziło o manata karaibskiego. Potrzebna była pomoc przyjaciela.

"Milionerzy" to program, który przyciąga mnóstwo widzów. Niejednokrotnie można było się przekonać, że wiedza turystyczna jest pomocna w wygraniu dużej sumy pieniędzy. Tym razem uczestnik programu został zapytany o budowę ciała manata karaibskiego. Do zdobycia była główna nagroda. Czy uczestnik został milionerem?

"Milionerzy". Pytanie za milion złotych

Pytanie usłyszał pochodzący z Warszawy Maciej Adamski. Mężczyzna wygrał eliminacje i przystąpił do gry o milion złotych. Szło mu bardzo dobrze i dotarł do pytania za główną nagrodę. Odpowiedź na nie z pewnością zna wielu turystów i fanów architektury.

Prowadzący Hubert Urbański zadał Adamskiemu następujące pytanie: "Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński:". Do wyboru były cztery warianty odpowiedzi.

Były to: a) ma i przednie, i tylne, b) zastąpił rubla, c) zakrywa całe ciało oraz d) jest samotnikiem. Uczestnik przyznał, że nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postanowił jednak wyeliminować warianty A i D.

Z racji tego, że miał do dyspozycji jeszcze jedno koło ratunkowe, postanowił z niego skorzystać. Zadzwonił do przyjaciela. Niestety, on także nie potrafił podać odpowiedzi. W związku z tym Adamski postanowił nie ryzykować i zrezygnował z gry zabierając pół miliona złotych.

Przed wyjściem ze studia został zapytany przez Huberta Urbańskiego, którą odpowiedź by wybrał, gdyby nie zrezygnował. Odpowiedział, że B. Nie mylił się. Gdyby tak zrobił, wygrałby milion złotych.

Manat karaibski - co to za zwierzę?

Manat karaibski to gatunek ssaka, który można zobaczyć u wybrzeży zachodniej części Oceanu Atlantyckiego. Występuje od Florydy aż po północno-wschodnią Brazylię. Można go zauważyć także u wybrzeża Karaibów.

Mierzy około 2,5-4,5 metra i waży od 300 do 600 kilogramów. Jego ciało pokrywają rzadkie włosy. Ma także duży i płaski ogon, który jest przystosowany do pływania. Wysunięte nozdrza umożliwiają zaczerpnięcie powietrza bez wynurzania się.

Zwierzę jest uważane za samotnika. Można go spotkać w miejscach, w których jest dużo żywności. Je trawy morskie, algi, czasami fragmenty roślin lądowych, małe ryby i skorupiaki. Odżywia się przez około 6-8 godzin dziennie.

Manaty są zagrożone wyginięciem. Turyści zwierzęta mogą zobaczyć w ogrodach zoologicznych, w których prowadzona jest hodowla zachowawcza tego gatunku. W Polsce należy ich szukać we wrocławskim zoo.

Źródło: o2.pl, Wikipedia

Następny artykuł