Święty Mikołaj na mapiePixnio.com /Jon Sullivan(public domain)

Mikołaj jest już w drodze. Wiemy, gdzie jest. Można wykryć jego sanie na radarze śledzącym międzynarodowe loty

Mikołaj według tradycji dzisiaj ma wręczać prezenty dzieciom na całym świecie. Jeden z portali w ten wyjątkowy dzień udostępnia opcję, która sprawi wiele frajdy. Na stronie flightradar24.com można podglądać, gdzie aktualnie znajdują się sanie Świętego Mikołaja.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest portal flightradar24.com
  • na czym polega świąteczna atrakcja
  • o której Święty Mikołaj może pojawić się w Polsce

Święty Mikołaj już dzisiaj ma zawitać do wielu domów dla całym świecie. Jeden z portali wymyślił atrakcję, która spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Mowa o stronie flightradar24.com. Można na niej podglądać, gdzie aktualnie znajduje się Święty Mikołaj i jego sanie.

Święty Mikołaj na mapie świata

Flightradar24.com to portal internetowy, który zajmuje się dostarczaniem informacji na temat cyklicznego ruchu lotniczego. Na mapie użytkownicy mogą obserwować aktualny status praktycznie każdego lotu, który w danym momencie się odbywa.

To atrakcja, która podoba się wielu fanom lotnictwa. Korzystają z niej także pasażerowie samolotów, na pokładzie których jest dostęp do internetu. Portal pozwala na zobaczenie, w którym punkcie świata aktualnie przebywa maszyna, którą podróżuje dana osoba.

Dzisiaj flightradar24.com przygotowało specjalną okazję. Pojawia się ona co roku i jest chętnie obserwowana przez ludzi na całym świecie. Z racji tego, że dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, wiele osób wyczekuje wizyty Świętego Mikołaja. Mowa tu przede wszystkim o dzieciach.

Na portalu można dzisiaj zobaczyć, w którym miejscu świata znajduje się aktualnie Święty Mikołaj z całą swoją ekipą. Co więcej, można nawet sprawdzić prędkość, z jaką poruszają się sanie, którymi podróżuje bożonarodzeniowa postać.

Już rano można było zobaczyć, gdzie aktualnie przebywa Mikołaj. Według portalu, sanie około godziny 9:00 znajdowały się w okolicach Australii i Oceanii. Widać także, że sanie przemieszczają się z prędkością 74 km/h i znajdują się na wysokości 11,5 m.

Wiele osób zastanawia się, o której Święty Mikołaj może znaleźć się na terenie Polski. W poprzednich latach mapa wskazywała, że postać pojawia się w naszym kraju w okolicach godziny 15:00. Można się więc spodziewać, że podobnie będzie tym razem.

Wioska Świętego Mikołaja

Jak wiadomo, Święty Mikołaj rozpoczyna swoją podróż po świecie w wiosce, w której mieszka. Mowa oczywiście o fińskiej Rovaniemi w Laponii. To miejsce, w którym znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, nie tylko dla dzieci.

Laponia cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów, kiedy zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia. Nic dziwnego, ponieważ tam można poczuć prawdziwy klimat tych dni. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Wcześniej pisaliśmy, że Święty Mikołaj nie jest jedyną postacią, która w Polsce wręcza dzieciom prezenty. Można spotkać się także z Gwiazdorem i Dzieciątkiem Jezus. Tradycje różnią się w zależności od regionów. Nie ma jednak wątpliwości, że to postać wypromowana przez Coca Colę cieszy się największą popularnością.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł