Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Miasto w Korei Północnej z lotu ptaka zaskakuje. Nagranie z drona obiegło sieć
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 02.04.2024 17:47

Miasto w Korei Północnej z lotu ptaka zaskakuje. Nagranie z drona obiegło sieć

Korea Północna
fot. X (NEXTA, Reddit), Canva

Są takie miejsca na ziemi, o których, mimo rozpowszechniającej się technologii, nadal bardzo mało wiemy. Należy do nich Korea Północna. Sieć niedawno obiegło nagranie z drona, na którym widać jedno z tamtejszych miast. 

Korea Północna z lotu ptaka

Białoruski portal internetowy NEXTA poinformował o krążącym w sieci nagraniu pewnego Chińczyka, na którym widać miasto w Korei Północnej z lotu ptaka. 

"Zdjęcia podobno wykonano w 2020 roku, ale autor odważył się je opublikować dopiero teraz" - napisano na łamach portalu. Na filmikach i zdjęciach widać puste betonowe miasto. 

Miasto duchów w Korei Północnej

Krótkie filmiki prezentują szare blokowiska i zaledwie kilka jeżdżących po ulicach samochodów. Gdzieniegdzie widać pasy zieleni. 

Pokazane miasto jest średniej wielkości. Nie widać drapaczy chmur czy nowoczesnych budynków. Internauci dociekają, że nagranie mogło zostać wykonane w czasie lockdownu, co by tłumaczyło brak tłumów na ulicach. 

Miasto duchów", "Klimat Związku Radzieckiego" - to tylko niektóre z komentarzy internautów. 

Autor na wolności

Według mediów, autor nagrania opublikował je początkowo na Reddicie. "Zdjęcia Korei Północnej z drona, byłem w Chinach, mój dron przeleciał przez granicę" - miał brzmieć post. 

Czytaj więcej:  Zbliża się najpiękniejszy festiwal kwiatów w Polsce. Lista atrakcji jest długa

Niektórzy internauci martwili się o życie Chińczyka. Autor napisał jednak, że ma się dobrze i nic mu nie grozi. Warto przypomnieć, że turyści nie mogą swobodnie podróżować do Korei Północnej, a zdjęcia czy nagrania z tego kraju należą do rzadkości i są zazwyczaj ściśle kontrolowane przez reżim Kim Dzong Una.