Najmniejsze miasta w Polsce mogą być prawdziwym rajem dla turystów. Wiemy, gdzie się znajdują
Miasto, które cieszy się mianem największego w Polsce, wszyscy znają. Jest to oczywiście stolica naszego kraju, Warszawa. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jakie miasta znajdują się u dołu listy. Niewielkie rozmiary nie sprawiają jednak, że nie ma tam nic do zobaczenia. Wręcz przeciwnie - często te małe perły kryją w sobie ogromny potencjał.
Krynica Morska - malutkie miasto z ogromną plażą
Dla wielu z pewnością będzie zdziwieniem, że to popularne wśród wczasowiczów miejsce znajduje się w czołówce najmniejszych polskich miast. Jest to jednak prawda - na stałe mieszka tu 1308 osób, a każdego sezonu przybywa tam ponad 10 tys. turystów. Wszyscy z łatwością mogą tam się zmieścić, ponieważ okoliczna plaże zajmują aż 25 kilometrów długości.
Nowe Warpno
Niewielkie miasto w województwie zachodniopomorskim, położone nad Jeziorem Nowowarpieńskim. Liczy tylko 1219 mieszkańców, a może pochwalić się niezwykłą, zabytkową zabudową. Na rynku stoi XVII-wieczny ryglowy ratusz, otoczony przez kamienice. Znajdziemy tam również gotycki kościół z połowy XV w., z dobudowaną w XIX w neogotycką wieżą.
Działoszyce
Miejscowość położona w dolinie Nidzicy, w województwie świętokrzyskim. Chociaż liczą tylko 1026 mieszkańców, zachęcają do bliższego poznania dzięki otaczającej je przyrodzie. W mieście znajdziemy zabytkowy kościół, którego najstarsze fragmenty pochodzą z XIII wieku, a także ruiny synagogi z połowy XIX wieku.
Suraż
Miasto w województwie podlaskim leży w malowniczej okolicy Narwiańskiego Parku Narodowego i Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Narwi, które wchodzą w skład Obszarów Natura 2000. Liczy zaledwie 996 mieszkańców i zajmuje wyjątkowo niewielki obszar.