Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Miały lecieć z Warszawy, pomyliły lotniska. "Teraz czeka nas wycieczka z Wrocławia"
Marta Lewkowicz-Popławska
Marta Lewkowicz-Popławska 23.09.2023 13:47

Miały lecieć z Warszawy, pomyliły lotniska. "Teraz czeka nas wycieczka z Wrocławia"

lotnisko
fot. Agencja SE/East News/Tik Tok

Użytkowniczka TikToka o imieniu Alina podzieliła się w sieci swoją wakacyjną historią. Popełniła błąd, który innym śni się jako lotniskowy koszmar. Trzeba przyznać, że niejedna osoba zrezygnowałaby z tego wyjazdu, ale ona była uparta.

Żeby polecieć na upragnione wakacje do Hiszpanii odwiedziła aż trzy lotniska, bo pomyliła miejsce wylotu. Wydała też znacznie więcej, niż planowała. 

Turystki pomyliły lotniska

Tiktokerka miała lecieć razem z dwiema koleżankami na Majorkę. Jej samolot startował o godzinie 15.45. Na lotnisku pojawiła się nieco ponad dwie godziny wcześniej, aby móc spokojnie się odprawić. Wszystko szło pozornie dobrze, aż do momentu, gdy pojawiła się w porcie lotniczym. 

Tam okazało się, że pomyliła miejsce odlotu. Zamiast na lotnisku Chopina w Warszawie, stawiła się w Modlinie.  

Alina nie traciła jednak nadziei. Szybko zamówiła taksówkę, na którą wydała 300 zł. To jednak nie pomogło. Tiktokerka i jej koleżanki nie zdążyły na start samolotu. Postanowiły jednak się nie poddawać. 

Zamiast z Warszawy, na Majorkę poleciały z Wrocławia

Turystki skontaktowały się już w stolicy z biurem podróży, którego pracownicy pomogli im znaleźć inne rozwiązanie. Wykupiły kolejny lot, tym razem z Wrocławia. Żeby tam dotrzeć, musiały dodatkowo zapłacić za bilety na pociąg. 

„Przekochana pani z biura podróży znalazła nam lot z Wrocławia o 4, więc teraz czeka nas wycieczka do Wrocławia”- mówi na nagraniu Alina, która na swoim profilu zdała relację z podróży z Warszawy na Śląsk. Na zamieszczonym filmiku widać, jak zmęczone podróżniczki spały na przystanku i w autobusie. Dotarły na lotnisko we Wrocławiu o 1.34, a lot miały o 4.30. Wszystko zakończyło się dobrze, co można zobaczyć na końcu nagrania. 

@alina.kasperowicz Pan z biura podrozy powiedzial ze z czyms takim to sie jeszcze nie spotkal #lol ♬ original sound - Alinka

Wyszło drożej niż zakładały, ale dotarły na miejsce

“Ja rozumiem 1 mogła się pomylić, ale3?!!”, ”Oj każdy pisze „jak można pomylić lotniska” moje koleżanki z pracy (maja po 55 lat) też pomyliły Modlin z Chopinem, życie i fajna przygoda”, "Super ze wszystko udało się załatwić i jesteście na miejscu. Udanych wakacji !” – pisali internauci. 

Za lot z Wrocławia turystki dopłaciły dodatkowo po 240 zł z bagażami. "Nie poleciałyśmy przez to, że jesteśmy głupie, więc musiałyśmy normalnie kupić bilety” -  podsumowała całą sytuację Alina.