Turysci.pl

fot. wikimedia.org/wiki/File:Burn_area_in_Yellowstone_National_Park.JPG/ zdjęcie podglądowe

Wykopał dół na terenie Parku Narodowego. W finał aż trudno uwierzyć

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Mężczyzna poszedł do Parku Narodowego. Tam postanowił wykopać dół w ziemi. Nie zrobił tego bez powodu. Miał pewien cel, który zszokował internautów. Uznano to za skandal. Co się wydarzyło?

Mężczyzna postanowił pójść do parku narodowego, który jest uwielbiany przez turystów. Jego celem nie była jednak chwila wyciszenia i odpoczynku. Miał pewien plan. Wszystko wyszło na jaw. Mężczyzna został ukarany, a w mediach społecznościowych spadła na niego fala krytyki.

Mężczyzna wywołał skandal w parku narodowym

Wszystko wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych. Amerykanin z Idaho wybrał się do Parku Narodowego Yellowstone, który jest popularnym miejscem w regionie. Zrobił coś skandalicznego. Poinformował o tym serwis internetowy dziennika "New York Post".

7 sierpnia tego roku strażnik parku został poinformowany, że w kierunku gejzerów idzie 10 osób z garnkami. W tej grupie był właśnie mężczyzna, o którym mowa. Było tam także dziecko. Strażnik poszedł na miejsce i zobaczył znalazł dwa całe kurczaki w jutowym worku włożone do gorącego źródła.

Mężczyzna przyznał się do winy. Został oskarżony także o zejście z wyznaczonej trasy. Został skazany na dwa lata dozoru sądowego i grzywnę w wysokości 1200 dolarów. Jak podaje serwis East Idaho News, przez dwa lata nie będzie też mógł odwiedzać Parku Narodowego Yellowstone.

Co ciekawe, to nie jest pierwsza tego typu sytuacja w Yellowstone. W 2001 r. gospodarz i producent programu telewizyjnego z Seattle wykopał tam dziurę. Chciał w ten sposób pokazać, że naturalne ciepło może upiec kurczaka. On również został ukarany. Dostał na dwa lata dozoru i grzywnę w wysokości 150 dolarów.

Pierwszy park narodowy na świecie

Park Narodowy Yellowstone to miejsce, w którym zabronione jest schodzenie z wyznaczonych tras na obszarach hydrotermalnych. Przedstawicieli parku mówią, że ponad 20 osób zmarło w wyniku poparzeń, do których doszło po wejściu lub wpadnięciu do gorących źródeł.

Miejsce znane jest głównie właśnie z tego, że znajdują się tam słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady. Co więcej, jest to najstarszy park narodowy na świecie. Z tego powodu pojawia się tam dużo turystów. 

Powołanie pierwszego parku narodowego odbyło się w 1872 roku. Idea ochrony prawnej tak się spodobała, że również w innych krajach zaczęły powstawać kolejne obszary objęte ochroną ścisłą.

Również w Polsce można je znaleźć. Na obszarach górskich prym wiodą Tatrzański i Karkonoski Park Narodowy, ze względu na najwyższe szczyty, będące wyzwaniem dla turystów.

W polskiej ustawie o ochronie przyrody z 2004 r. znajduje się następująca definicja parku narodowego. „Obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe”.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >