Turysci.pl
Mrija

Media pokazały pierwsze zdjęcia zniszczonego największego samolotu świata

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze zdjęcia wraku sześciosilnikowego An-225 Mrija, który był największym samolotem na świecie. Maszyna uległa zniszczeniu podczas rosyjskiego ataku na lotnisko w Hostomelu pod Kijowem.

Największy samolot świata An-225 Mrija, został zniszczony 24 lutego podczas piątego nalotu rosyjskiej armii na lotnisko w Hostomelu pod Kijowem. Informację potwierdził ukraiński koncern obronny Ukroboronprom.

Pierwsze zdjęcia zniszczonego samolotu

Koncern poinformował w komunikacie, że odbudowa samolotu będzie kosztować ponad 3 mld dolarów i będzie bardzo czasochłonna. – Ukraina zrobi wszystko, żeby te prace opłaciło państwo-agresor – podano.

Zdjęcia zniszczonego samolotu pojawiły się m.in. w mediach społecznościowych niezależnego białoruskiego medium Nexta.

W sieci można znaleźć również materiał propagandowy przygotowany przez rosyjską telewizję, z którego pochodzą zdjęcia Antonova. Zdecydowaliśmy się jednak nie rozpowszechniać tego nagrania ze względu na nieprawdziwe informacje w nim zawarte.

Największy samolot świata został zniszczony

Według informacji podanych przez Flight Radar od 5 lutego samolot był na lotnisku w Hostomlu, skąd nigdzie już nie wyleciał. W tym czasie administracji Antonov Airlines udało się wywieźć za granicę pięć samolotów transportowych AN-124-100 Ruslan.

Zniszczenie największego samolotu świata potwierdziły ukraińskie władze, w tym prezydent Zełenski. An 225 uległ zniszczeniu podczas piątego nalotu 24 lutego, kiedy lotnisko zostało ostrzelane przez rosyjskie śmigłowce.

An-225 Mrija (ukr. Marzenie) był największym i jednocześnie najcięższym samolot w historii. Zbudowano tylko jeden egzemplarz tej maszyny (budowy drugiego nigdy nie ukończono).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News, RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >