Turysci.pl

Media pokazały pierwsze zdjęcia zniszczonego największego samolotu świata

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze zdjęcia wraku sześciosilnikowego An-225 Mrija, który był największym samolotem na świecie. Maszyna uległa zniszczeniu podczas rosyjskiego ataku na lotnisko w Hostomelu pod Kijowem.

Największy samolot świata An-225 Mrija, został zniszczony 24 lutego podczas piątego nalotu rosyjskiej armii na lotnisko w Hostomelu pod Kijowem. Informację potwierdził ukraiński koncern obronny Ukroboronprom.

Pierwsze zdjęcia zniszczonego samolotu

Koncern poinformował w komunikacie, że odbudowa samolotu będzie kosztować ponad 3 mld dolarów i będzie bardzo czasochłonna. – Ukraina zrobi wszystko, żeby te prace opłaciło państwo-agresor – podano.

Zdjęcia zniszczonego samolotu pojawiły się m.in. w mediach społecznościowych niezależnego białoruskiego medium Nexta.

W sieci można znaleźć również materiał propagandowy przygotowany przez rosyjską telewizję, z którego pochodzą zdjęcia Antonova. Zdecydowaliśmy się jednak nie rozpowszechniać tego nagrania ze względu na nieprawdziwe informacje w nim zawarte.

Największy samolot świata został zniszczony

Według informacji podanych przez Flight Radar od 5 lutego samolot był na lotnisku w Hostomlu, skąd nigdzie już nie wyleciał. W tym czasie administracji Antonov Airlines udało się wywieźć za granicę pięć samolotów transportowych AN-124-100 Ruslan.

Zniszczenie największego samolotu świata potwierdziły ukraińskie władze, w tym prezydent Zełenski. An 225 uległ zniszczeniu podczas piątego nalotu 24 lutego, kiedy lotnisko zostało ostrzelane przez rosyjskie śmigłowce.

An-225 Mrija (ukr. Marzenie) był największym i jednocześnie najcięższym samolot w historii. Zbudowano tylko jeden egzemplarz tej maszyny (budowy drugiego nigdy nie ukończono).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News, RMF24

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]