Malbork musiała przepraszaćFot. East News TRICOLORS

Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku

Malbork to jedna z najsłynniejszych twierdz w Polsce, która co roku przyciąga masę turystów. W tym roku zamek wziął udział w specjalnej akcji "Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich". Niedawno Muzeum Zamkowe w Malborku odwiedziła jedna z najsłynniejszych aktorek Małgorzata Kożuchowska. Po wizycie przyznała, że czuje wstyd z powodu swojego zaniedbania.

Malbork obecnie pozostaje zamknięty dla turystów, podobnie jak inne instytucje kulturalne. Obecnie podróżni nie mogą korzystać z usług kin, teatrów, muzeów czy oper. Jednak za sprawą wyjątkowego projektu można zwiedzić Muzeum Zamkowe w Malborku. „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” to okazja do wirtualnego spaceru po jednej z najsłynniejszych twierdz w naszym kraju. Niedawno w akcji udział wzięła popularna aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliZrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliCzytaj dalej

Promując akcję „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”, po tym słynnym obiekcie w Malborku przespacerowała się Małgorzata Kożuchowska. Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek odwiedziła dawną rezydencję królów, słuchając opowieści profesjonalnego przewodnika. Za organizację akcji odpowiada Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Spacer z Kożuchowską trafił już do sieci. Po wszystkim aktorka przyznała jednak, że jest jej wstyd.

Malbork gościł Małgorzatę Kożuchowską. Aktorka przyznała, że jest jej wstyd

Promując akcję „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”, Małgorzata Kożuchowska zwiedzała Malbork wraz z Arkadiuszem Dzikowskim , który jest pracownikiem działu edukacji malborskiego muzeum. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści profesjonalnego przewodnika, aktorka przyznała, że czuje wstyd. Zdradziła fakt, który może zaskoczyć większość polskich turystów – zarówno tych doświadczonych, jak i totalnych amatorów. Domyślacie się, o co może chodzić?

– Jestem zachwycona. Przyznaję ze wstydem, że nie wiem, jak to się stało, że nigdy wcześniej tutaj nie trafiłam – słowa Małgorzaty Kożuchowskiej cytuje Dziennik Bałtycki.

Wypowiedź Małgorzaty Kożuchowskiej wzbudziła spore zdziwienie wśród turystów, ponieważ Muzeum Zamkowe w Malborku to prawdopodobnie najsłynniejsza twierdza w całej Polsce. Duża część podróżników widziała warownię przynajmniej raz w życiu, ponieważ sam obiekt wydaje się dość oczywistym punktem na turystycznej mapie Polski.

Film, w którym aktorka zwiedza słynne Muzeum Zamkowe w Malborku, trafił do internetu 13 listopada. Kożuchowska została przywitana przez pracownika działu edukacji malborskiego muzeum na dziedzińcu Zamku Średniego, następnie oboje zaczęli spacerować po zabytku. W mediach pojawił się także komentarz Arkadiusza Dzikowskiego, który podzielił się kilkoma ciekawostkami dotyczącymi twierdzy.

– Wiem, że to (rezydencja królów – dop. red.) może brzmieć dziwnie, dlatego że większość ludzi kojarzy zamek w Malborku z mistrzami zakonu krzyżackiego – słowa Arkadiusza Dzikowskiego cytuje Dziennik Bałtycki.

– Co prawda, zamek nie był już stolicą państwa, ale królowie przybywali tu w ważnych sprawach, najczęściej politycznych bądź militarnych i oczywiście musieli jakoś funkcjonować. Do tych celów zaadaptowali pomieszczenia rezydencji wielkich mistrzów – mówi ekspert.

– Ciekawostką tej sali jest to, że król Zygmunt III Waza, kiedy przybywał tutaj do Malborka, a przybył tutaj aż pięć razy, urządzał w tej sali stół królewski, przy czym sala otwarta była dla wszystkich, bez względu na stan społeczny, a więc bogaci i biedni, kobiety i mężczyźni, każdy mógł przyjść i oglądać ceremoniał przy stole królewskim – dodaje na koniec.

Media potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje graniceMedia potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje graniceCzytaj dalej

Nie tylko Malbork. W ramach akcji będzie można zwiedzać inne twierdze

W listopadowej akcji udział wziął nie tylko Malbork. Miłośnicy historii, którzy tęsknią za podróżami do zabytkowych twierdz, będą mogli w tym roku jeszcze odwiedzić kilka innych równie ciekawych punktów na turystycznej mapie Polski. Jest to także dobra okazja promocji zamków w czasach epidemii koronawirusa, gdy w wyniku obostrzeń rządowych zamknięto instytucje kulturalne.

W ramach akcji „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” wczasowicze będą mogli zwiedzić Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie oraz Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu. W dodatku wszystko z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa – bez wychodzenia z domu.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak podczas drugiej fali zarażeń koronawirusem wyglądają krótkie urlopy Polaków. Turyści mogą być zszokowani relacją Moniki, która pojechała do SPA i zatrzymała się w hotelu. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pij codziennie rano, a pozbędziesz się zalegających w jelitach złogów. Mikstura może niesamowicie wpłynąć na Twoją sylwetkę
  2. Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceni
  3. Polka opowiedziała, jak podczas pandemii traktują obcokrajowców w Singapurze. Wielu łapie się za głowy
  4. Pan Sebastian co roku spędza Boże Narodzenie w ciepłych krajach. Jego tegoroczne plany wyciskają łzy z oczu
  5. Przypadkiem znaleźli 500-letni skarb w lesie. Wartość odbiera mowę, gratka dla fanów turystyki kulturowej
  6. Lekarz zachorował na koronawirusa. Teraz sam zdradza jak leczyć się w domu
  7. Smutny, porzucony owczarek nie miał z kim się bawić. Pewnego dnia poznał nietypowego przyjaciela

Źródło: Dziennik Bałtycki

Następny artykuł