Loty będą zakazane aż do 2022 rokuPixabay/ juno1412

To już pewne. Zakaz latania do Europy i USA do 2022 roku. Zagraniczny rząd podjął decyzję

Loty za granicę będą zakazane jeszcze długo. Władze jednego z państw podjęły decyzję, że do Europy i Stanów Zjednoczonych nie będzie można podróżować aż do 2022 roku. To smutna informacja dla mieszkających tam turystów. O jaki kraj chodzi?

Loty będą zakazane jeszcze przez ponad rok. Władze państwa popularnego wśród turystów zdecydowały, że podróżowanie do Europy i Stanów Zjednoczonych będzie zakazane aż do 2022 roku. Powodem jest druga fala zakażeń koronawirusem. Informacje na ten temat przekazały światowe media. Z jakiego kraju nie będzie można wylecieć?

Loty zakazane do 2022 roku. Drastyczna decyzja władz

Kraj, w którym podjęto tę decyzję, to Australia. Władze postanowiły wcielić w życie drastyczne środki bezpieczeństwa z powodu wciąż panującej na świecie pandemii koronawirusa, która dodatkowo przybiera na sile. Z tego powodu mieszkańcy Australii aż do 2022 roku nie polecą do USA oraz Europy. Informacje na ten temat przekazała hiszpańska stacja telewizyjna Antena 3.

Decyzję wyjaśniła australijska minister turystyki Simon Birmingham. Kobieta mówi, że powodem jest ogromna ilość zachorować w tych dwóch kierunkach podróży. Europa zmaga się z drugą falą zakażeń SARS-CoV-2. Z kolei w Stanach Zjednoczonych dziennie pojawia się około 47 tysięcy nowych przypadków.

Do tej pory zakaz podróżowania miał obowiązywać do 17 grudnia br. Rząd postanowił jednak przedłużyć zakaz do momentu wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Przewiduje się, że nie będzie jej aż do końca 2021 roku. Można będzie jednak latać w inne miejsca. Birmingham oznajmiła, że wkrótce zostaną otwarte granice z Australią.

Źródło: Antena 3

Następny artykuł