Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > LOT zabierze Polaków do uwielbianego miasta. Takiej oferty nie ma nikt inny
Natalia Księżak
Natalia Księżak 19.06.2023 12:04

LOT zabierze Polaków do uwielbianego miasta. Takiej oferty nie ma nikt inny

Lotnisko Chopina
Fot.Jakub Kaminski/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT planują nowe połączenie z Lotniska Chopina na lotnisko Mediolan-Linate. Narodowy przewoźnik zgłosił chęć realizacji połączeń na tej trasie i wszystko wskazuje na to, że pierwsze samoloty wystartują już w jesienno-zimowym rozkładzie. Loty mogłyby odbywać się nawet 2 razy dziennie!

Koordynator Lotniska Chopina przyznał 566 slotów na uruchomienie takich połączeń. Obecnie LOT oferuje rejsy tylko do mediolańskiego portu Malpensa.

Nowe połączenie LOT-u może być hitem

Nowy lotniczy sezon i rozkład zimowy wejdzie w życie 29 października i potrwa do 23 marca 2024 roku. Liczba 566 slotów oznacza aż 283 wyloty i przyloty do Mediolanu Linate.

Przyznane zezwolenia nie oznaczają jeszcze, że LOT wykorzysta wszystkie dostępne miejsca. W niektóre soboty i niedziele dostępny będzie jedynie jeden lot.

Informacja o takiej możliwości znajduje się w raporcie operator slotów na Lotnisku Chopina- Airport Coordination Limited. Dokument potwierdza przyznane w warszawskim porcie lotniczym praw na start i lądowanie.

Lotnisko Linate lepsze od Malpensy ?

LOT od wielu lat obsługuje ruch na główne lotnisko Mediolanu, czyli Malpensa. Port oddalony jest  jednak miasta o ponad 50 kilometrów. W tym przypadku wydaje się, że zwrot w stronę Linate może być wygodniejszy dla pasażerów.

Linate to tymczasem lotnisko, położone zaledwie 7 kilometrów od centrum Mediolanu. Nie jest to jednak mały port W 2022 roku lotnisko obsłużyło 7,67 mln pasażerów, co czyni je ósmym największym lotniskiem we Włoszech.

Zimowe zmiany w połączeniach z Okęcia

Według raportu, w sezonie zimowym, każdego dnia na Okęciu ma być realizowane 560 operacji.

W lotach czarterowych liczba zajętych foteli  ma wynieść 100 proc., a w przypadku zwykłych rejsów prognozowana jest między 80 a 85 proc. Lotnisko Chopina zapowiada również obsługę Jumbo Jetów i dwupokładowych A380.

Tagi: lot Lotnisko