Turysci.pl > Na topie > Polski samolot awaryjnie lądował w Rosji. LOT potwierdza informację
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 21:57

Polski samolot awaryjnie lądował w Rosji. LOT potwierdza informację

lot w jekaterynburgu
Pixabay/ pkozmin

Dreamliner PLL LOT wylądował dzisiaj awaryjnie na lotnisku Kolcewo w Jekaterynburgu. Powodem zejścia na ziemię był zły stan zdrowia jednego z pasażerów. Zdjęcia polskiego samolotu pojawiły się w mediach społecznościowych rosyjskiego lotniska.

Onet: Dreamliner LOT-u awaryjnie lądował na rosyjskim lotnisku

Dreamliner polskich linii lotniczych LOT leciał z Seulu do Warszawy, jednak musiał on po drodze lądować na lotnisku Kolcewo w Jekaterynburgu. Jak podają rosyjskie media, spędził tam około dwóch godzin, po czym kontynuował lot na Lotnisko Chopina.

Samolot PLL LOT musiał pilnie wylądować na lotnisku w Jekaterynburgu z powodu złego stanu zdrowia jednego z pasażerów. Informację potwierdzają rosyjskie media, powołując się na słowa biura prasowego lotniska Kolcewo w Jekaterynburgu. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PLL LOT, aby potwierdzić tę informację.

- W trakcie rejsu z Seulu do Warszawy lot 098 jeden z pasażerów wymagał pomocy medycznej. W związku z tym kapitan podjął decyzję o lądowaniu w Jekaterynburgu. Pasażer został zabrany do szpitala, a samolot kontynuował rejs do Warszawy, gdzie wylądował po godzinie 17 - poinformował w rozmowie z portalem Turyści.pl rzecznik prasowy LOT.

Dreamliner zabiera pasażerów w najdalsze podróże

Boeing 787-9 Dreamliner jest prawdziwym powodem do dumy Polskich Linii Lotniczych. Zabiera on w podróż pasażerów wybierających się w najdalsze podróże. Co ciekawe, w środku panuje ciśnienie porównywalne z tym na Kasprowym Wierchu (ok. 1900 m), podczas gdy w standardowych samolotach jest to prawie szczyt Rysów (2400 m).

Tym, co wyróżnia maszynę jest konstrukcja skrzydeł z wysoko uniesionymi końcówkami, która pozwala na redukcję oporów powietrza. Dzięki temu dalekodystansowe podróże odbywają się bez dodatkowych wstrząsów, a międzylądowania zdarzają się tylko w awaryjnych sytuacjach. Właśnie dlatego wykorzystywane są w na dużych odległościach.

- Chcemy, by sama podróż była przyjemnością, nie tylko jej cel. Zwłaszcza po kilku godzinach lotu istotne jest, by wysiąść z samolotu wypoczętym jak po dobrze przespanej nocy. Dlatego we wszystkie podróże międzykontynentalne - do Pekinu, Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Seulu, Singapuru, Los Angeles oraz Tokio zabieramy naszych pasażerów na pokładach Boeing 787 Dreamliner – najnowocześniejszych samolotów świata, które zrewolucjonizowały podróże lotnicze pod kątem komfortu i rozwiązań przyjaznych pasażerom - czytamy na stronie LOT-u.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Onet

Tagi: Polska lot